Dolar daki fiyat değişimi Bitcoin i nasıl etkileyebilir?

0 0

Analistler ABD dolarının (DXY) performansını izliyor. Analistler doların değeri ile Bitcoin arasında dolaylı bir korelasyon kurarak Bitcoinin yükseliş eğilimi için olası bir engel öngörüyor. Son haftalarda dolar bu yılın Mart ayında yıllık en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra olumsuz bir performans gösterdi.

O sırada yatırımcılar salgının etkisini azaltmak için dolar nakit taleplerini artırdıkça Bitcoin fiyatı düştü. Analist Mayne bu nedenle doların mevcut seviyede destek bulabileceğini belirtti. Analist aşağıdaki resmi paylaştı ve şunları söyledi:

“$ DXY sonunda destek mi buluyor? Bu grafiğe bir göz atın eğer bu üst seviyeyi yeniden kazanırsak $ BTC $ ETH $ Altın ve Gümüşün daha da düşmesini bekleyin.”

Maynenin tahminine paralel olarak analist Yadox dolar için olası bir dip oluşumu ve Bitcoin fiyatında bir düşüş olduğunu belirtti. Bu nedenle doların performansıyla ilgili önümüzdeki günlerde ne olacağı beklentisiyle “çok kar” aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku