Doğrulandı… Tam 70 milyar dolarlık yatırım geliyor

0 0

Popüler mesajlaşma servisi WeChatin yaratıcısı Tencent Blockchain de dahil olmak üzere gelişen teknolojilere 500 milyar yuan (yaklaşık 70 milyar $) yatırım yapacak.

EKONOMİSİ KÖTÜYE GİDEN BİTCOİNE SALDIRIYOR… TIKLAYIN

Tencentin kıdemli başkan yardımcısı Dawson Tong Reuterse şirketin bulut bilişim yapay zeka ve siber güvenlik ve blockchain gibi sektörlere yatırım yapacağını doğruladı.

70 milyar dolarlık yatırımın ne kadarının Blockchain teknolojilerine ayrılacağı henüz bilinmiyor.

Haberler Çinin Blockchain Hizmet Ağının (BSN) ticari kullanıma açılmasından bir ay sonra geliyor. Blockchain ülkenin teknoloji stratejisinin önemli bir bileşeni ve hükümet BSNnin ülke genelinde teknolojiden yararlanan hizmetler için omurgayı oluşturacağını umuyor.

Tencent uzun zamandır blockchain teknolojileri üzerinde çalışıyor. Ülkenin ilk resmi dijital para biriminin geliştirilmesine katkıda bulunan şirket geçtiğimiz yıl dağıtılmış bir deftere dayalı faturalandırma sistemini tanıttı ve bir blockchain tabanlı sanal banka için Hong Kong düzenleyicisinden yeşil ışık aldı.

1998 yılında kurulan Tencentin bugün 63 binden fazla çalışanı var ve 2019 rakamlarına göre şirket yıllık 55 milyar dolar gelir elde ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku