Dogecoin’in (DOGE) Popülaritesi Devam Ediyor! İşte Son Rallinin Arkasındaki Faktör!

0 146

Dogecoin (DOGE) haftalar süren konsolidasyon sonrası tekrar 0.40 dolar’ın üzerine çıktı. Son fiyat artışı, popüler platform eToro’nun, müşterilerden gelen yoğun istek üzerine Dogecoin’i listelemeye başladığını duyurması sonrası geldi.

Son zamanalarda, altcoinlerin içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri ünlü milyarder Elon Musk’ında twitter’da sıkça desteklediği DOGE. Dogecoin’in birkaç hafta içerisinde yüzde 300’ün üzerinde artması  DOGE’un ABD’deki büyük kripto borsalarında listelenmesi için yapılan çağrıları artırdı.

Bu çağrılara ilk yanıt online yatırım platformu eToro’dan geldi. İsrailli çevrimiçi aracı kurum eToro, ABD platformunda Dogecoin’in listelendiğini duyurdu. 20 milyondan fazla aktif küresel kullanıcısı olan aracı kurum, bu adımın artan müşteri talebi nedeniyle atıldığını belirtti. eToro’nun kararı, DOGE’un popülaritesinin artması ile birlikte geldi. Dogecoin şu anda en çok aranan kripto paralardan biri.

Dogecoin Artık Twitter ve Ford’dan Daha Büyük

Bilindiği gibi Elon Musk ve Mark Cuban gibi popüler isimler sıçca DOGE’a destek veriyor. Her ikisininde Dogecoin2in başarısında payı yüksek. Dogecoin kurumsal olarak da destek almaya başladı. Ünlü NBA takımı Dallas Mavericks Dogecoin ile bilet satışlarına başladığını duyurmuştu.

Elon Musk, 8 Mayıs tarihinde Saturday Night Live programına çıkacak ve ünlü ismin DOGE hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunması bekleniyor. Bu da 50 milyar dolara yakın bir değere sahip olan DOGE’un, bunun bile üzerine çıkmasını sağlayabilir. En büyük 10 kripto para arasında yer alan DOGE, daha önce en yüksek 5. sıraya ulaşmıştı ve bunun geçilmesi an meselesi gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz birkaç ayda artan popülerlik ve benimsemedeki artış, onu sadece beşinci en büyük dijital varlık haline getirmemişti, aslında şu anki değerlemesine göre Twiiter Inc ve popüler otomobil üreticisi Ford’dan daha büyük hale getirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku