Dogecoin’in (DOGE) Etkileyici Rallisi Son Buldu!

0 169

En değişken kripto paralar arasında yer alan Dogecoin (DOGE), sıklıkla Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündem oluyor ve bir saat içerisinde yüzde 40’a varan artış gösteriyordu.

Dogecoin’in fiyatı son ralli esnasında bir hafta içerisinde yüzde %362 artış göstererek etkileyeci bir ralli ortaya koydu. Dogecoin’in bu son boğa koşusu, fiyatın 6 sent civarında olduğu 9 Nisan’da başladı. Önündeki sekiz gün içerisinde 39 sente kadar yükselen DOGE, o zamandan beri 12 sent düşerek 0.27 dolar seviyesinde kadar geriledi. Yaşanan bu düşüş kripto paranın rallisinin son bulduğu şeklinde yorumlanıyor.

2013 yılında, yazılımcılar Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından yaratılan Dogecoin, ortaya yeni yeni çıkan ve bir balon olarak adlandırılan kripto para piyasası ile dalga geçmek amacıyla oluşturuldu.

Dogecoin, geçtiğimiz kış Bitcoin’de yaşanan yükseliş ile birlikte Rapçi Snoop Dogg, Gene Simmons, Elon Musk gibi ünlülerin de açıklamaları ile iyi bir yükseliş kaydetti. Şubat ayında 17 milyar dolar piyasa değerine sahip olan DOGE, günümüzde 50 milyar dolara kadar yükseldi.

Kripto para piyasasının geneli de sağlıklı bir konumda bulunuyor. 14 Nisan Çarşamba günü 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, o zaman beri 61.651 dolar seviyesine kadar geriledi. Lider kripto parada yaşanan bu düşüşün sebebi olarak, Türkiye Merkez Bankası’nın 30 Nisan’dan itibaren kripto paralar ile ödemelerin yasaklanacağını açıklaması gösteriliyor. Bitcoin, haberin ardınan yüzde 2’lik bir düşüş yaşadı ancak hızlıca yaşanan düşüşün yüzde 1.39’unu geri kazandı.

Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi arasında en çok Bitcoin Cash ve Vechain artış gösterdi. Bitcoin Cash, geçtiğimiz hafta sonu % 66’lık bir kazanç ile bir gecede yüzde 25 artış görerek, 1.1111 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Vechain de benzer bir büyümeye sahip. Şu anda 23 sentten işlem gören Vechain, dün geceden bu yana yüzde 33 ve geçtiğimiz haftasonundan bu yana yüzde 69 artış gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku