Dogecoin Yükselişiyle Herkesi Şaşırttı!

311

Kripto para piyasalarında yaşanan son yükselişle beraber birçok yatırımcının gözleri Dogecoin (DOGE)’e çevrilmiş durumda. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da desteği ile inanılmaz bir yükseliş yaşayan Dogecoin, son bir haftalık süreçte yüzde 143 seviyelerine kadar yükseldi. Ardından düşüş trendine tekrar geri dönen Dogecoin birçok yatırımcıyı şaşırtmış durumda. İşte detaylar…

Birçok yatırımcı gözlerini DOGE’ye çevirdi!

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla beraber fiyatında artış gören popüler memecoin DOGE, birçok yatırımcıyı heyecanlandırıyor. Popüler kripto para birimi aynı zamanda artan satın alma baskısına da tanık olmasıyla beraber, yatırımcılar Musk’ın sosyal medya platformunu devralmasının DOGE’ye daha fazla yarar sağlayabileceğini düşünüyor.

Özellikle, 29 Ekim tarihinde Dogecoin fiyatına bakıldığında 0,05 dolarlık fiyat değerinden yüzde 115’lik bir kazanç kaydetmesiyle beraber 0,12 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamıştı. Haftalık grafiğe bakıldığında ise beş aylık seviyenin en yüksek seviyesi 0,14 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Öte yandan popüler memecoin DOGE’ye olan sermaye girişinde anlık olarak bir artış kaydediliyor. Yazının yazıma hazırlandığı anda token, geçtiğimiz bir haftalık süreçte değerinde 9 milyar dolarlık bir artış gördü ve piyasa değerinde 16,86 milyar dolarlık seviyelere yükseldi.

Dogecoin, Cardano’yu arkasında bıraktı!

Bir diğer yandan DOGE’de yaşanan sermaye girişi, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Cardano’yu (ADA) arkasında bırakmasına yardımcı oldu. İlginç bir şekilde Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Musk’ın Twitter’ı devralmasının DOGE’nin sosyal medya devi ile birleşme potansiyelini artırdığını kaydetti. Ayrıca Hoskinson, Dogecoin’i artan varlığın popülaritesi karşısında Cardano’da bir yan zincir olmaya davet etti.

DOGE ve Altcoin Sezonu Ne Zaman? İşte Şaşırtan Tarihler!

Genel olarak kripto para piyasası düzeltmesi, Dogecoin’e değer katmış olsa da, kripto’nun son canlanması Elon Musk ve Twitter’ın devralınması etrafında dönüyor. Musk, token için destek göstermeye başladığından beri değer kazandı. Bu nedenle, Twitter’da Bitcoin (BTC) ile birlikte bir işlem aracı olarak DOGE’nin eklenebileceğine dair yaygın bir kanı var. Öte yandan Musk’ın desteği, Tesla’nın token’ı şirketin ürünleri için ödeme aracı olarak dahil etmesinin yanı sıra DOGE hakkında tweet atmaktan geldi.

Ayrıca, memecoin’lere olan ilginin azalmasına rağmen, Dogecoin topluluğu token konusunda yükselişini sürdürdü. Daha önce kriptoarena.com tarafından bildirildiği üzere, CoinMarketCap’teki kripto para topluluğu, varlığın Ekim 2022’nin sonuna kadar ortalama 0.06748 dolar fiyatla işlem göreceğini öngördü.

Dogecoin Polkadot'u Geçti! Yükseliş Devam Edecek mi?

DOGE, Twitter’ın devralınması öncesinde, varlığın 2021’in en yüksek seviyelerini yeniden elde etmek istediği bir yükseliş duygusuna tanık oldu. Balinalar, varlığın artan birikimi bir ralli olasılığını vurguladı. 4 Ekim itibariyle Dogecoin, en az 100.000 dolarlık işlem içeren 85 balina işlemi kaydetti.

Uzmanlar DOGE için teknik analizlerde bulundu!

Son olarak Dogecoin’in teknik analizine bakıldığında, popüler kripto para birimi için olumlu bir görünüm öngörülüyor. Teknik analizlerin özeti, 15’te bir satın alma hissi ile aynı hizada bulunurken, 14’teki hareketli ortalamalar, “güçlü bir satın alım” içindir. Ancak, üçte osilatörler token’ı satmak içindir.

Odak noktasına bakıldığında ise DOGE’nin Musk’ın Twitter’ı satın almasından ilham alan kazanımları, token’ın genel piyasa yörüngesinden olası bir etkiyle karşı karşıya kalmasıyla sürdürüp sürdüremeyeceğidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku