Dogecoin Fırladı Gitti: Elon Musk'tan Büyük Hamle!
Dogecoin Fırladı Gitti: Elon Musk'tan Büyük Hamle!

Dogecoin Fırladı Gitti: Elon Musk’tan Büyük Hamle!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasalarında yaşanan olaylar birçok yatırımcıyı mutlu ederken, özellikle Dogecoin yatırımcıları anlık olarak yaşanan fiyat sıçramaları karşısında heyecanlı görünüyor. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla beraber hızla yükselen Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde yüzde 56 yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Dogecoin (DOGE) uçuşa geçti!

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere kısa bir süre önce Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Tesla CEO’su ünlü isim Elon Musk, anlaşma yaklaştıkça Twitter üzerinden çok sayıda kripto para birimi hakkında duyuru yapmıştı. Twitter platformu ise Perşembe günü “NFT Tweet Tiles” adında yeni özelliğini duyurarak birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Twitter'dan Büyük Dogecoin Hamlesi: Fiyat Fırladı!

Twitter platformunun geliştirme ekibi yapılan duyurunun hemen ardından platform üzerinde değiştirilemez token’ları (NFT’ler) ve belirli NFT’leri listeleyen piyasaları gösteren bir tweet içinde ayrılmış bir panel olan “NFT Tweet Tiles” adlı yepyeni bir özelliği başlatmayı planlıyor. 27 Ekim’de yapılan duyuruya göre “Tweet deneyimine etki etmek” için bu heyecan verici NFT konseptinin çok yakında hayata geçmesi bekleniyor. Bu gelişme, ünlü teknoloji fenomeni Jane Manchun Wong’un “Twitter kripto para yatırma ve çekmeyi destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalıştığını” açıklamasından sadece dört gün sonra ortaya çıktı.

Bir diğer yandan NFT satışları son 12 ayda önemli ölçüde azaldı ve son 30 günlük istatistikler, bir önceki aya göre yüzde 22,01 düşüş olduğunu gösteriyor. Bir önceki ayda, 423,91 milyon dolar değerindeki NFT satışları görülürken, toplam tarihsel satışlar bu ay 40 milyar doları aştı.

Popüler memecoin son bir haftalık süreçte yüzde 143 değer kazandı!

Anlık olarak CoinMarketCap verilerine göre önde gelen memecoin Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde yaşadığı yüzde 50’nin üzerinde yükseliş ile 0,14 dolar seviyelerine kadar çıkış yaşadı. Tesla CEO’su milyarder isim Elon Musk tarafından desteklenen popüler memecoin, son 7 günlük süreçte yüzde 143’ten fazla yükseliş yaşayarak 10 haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. 18 Ekim tarihinde Dogecoin’in hash oranının saniyede 815 TerraHashes (TH/s) ile yedi ayın en yüksek seviyelerine geldiği ise uzmanlar tarafından vurgulanıyor.

dogecoin

Öte yandan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla beraber birçok yatırımcının ise dikkati popüler memecoin’e dönmüş durumda. Son 24 saat içerisinde yaşadığı hızlı yükseliş ile beraber kripto para piyasalarını sallayan popüler memecoin, anlık olarak 0,130341 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Fırladı Gitti: Elon Musk’tan Büyük Hamle!