Dogecoin Rallide Devamı Gelecek mi?

Dogecoin Rallide Devamı Gelecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler meme coin projesi Dogecoin (DOGE) fiyatı, geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 22.15 oranında bir artış gerçekleştirdi.

Dogecoin fiyatı yeniden yükselişe geçti

Meme kripto para birimi DOGE, 0,0820 dolarda yer alan direnç bölgesini aştığı görüldü. Son 24 saatte yüzde 15’in üzerinde artış yaşayan meme coin projesi yükselişine devam edecek mi merak ediliyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Dogecoin fiyatı, geçtiğimiz hafta yükseliş momentumunda büyük bir artış gördü. Sonrasında hızlı bir şekilde yükseliş gerçekleştirdiği görüldü. Bu hamle sonrasında DOGE’nin önemli direnç engellerinden birini yeniden test etmeye çalıştığı, ancak daha yükseğe çıkamadı ve iki denemenin ardından direnç seviyesi yakınlarında işlem gerçekleştirdiği görüldü.

Meme kripto para birimi DOGE fiyatı, yüzde 38 oranında gerileme yaşamasının ardından Haziran 2022’nin başlarında 0,082 dolar destek seviyesinden düştü. Bu düşüşün ardından 0,049 dolar seviyesi yakınlarında bir taban oluşturdu ve 0,062 dolar destek seviyesinin altında bir konsolidasyona kaymadan önce yavaş yavaş toparlanmaya başladı. 14 Ağustos tarihinde Dogecoin fiyatı, 0.082 dolarda yer alan direnç bölgesini kırarak yüzde 12’lik bir kazançla sonuçlanan bir yükseliş gerçekleştirdi. DOGE fiyatında yükseliş yaşanmaya devam ederken kripto para analistleri, yatırımcıların bir kırılmanın ardından düşüş trend çizgisini yeniden test etmek adına yüzde 6’lık bir hareketle sonuçlanabileceğini unutmamaları gerektiğini belirtiyorlar.

Analistler, bunu olması durumunda DOGE fiyatında düşüş yaşanabileceğini söylüyor

Bazı durumlarda, bu hareketliliğin, 0,093 dolarda yer alan engeli yeniden test etmek için azalan direnç seviyesini geçici olarak geçtiği ve yüzde 15’lik bir artışa neden olabileceği belirtiliyor. Ancak, 0,093 dolar seviyesinin altında günlük veya hatta haftalık bir mum çubuğunun oluşması ile birlikte, boğaları destekleyen bir işaret oluşum görülebileceği belirtiliyor. Dolayısıyla analistler, piyasada yer alan yatırımcıların iyimser olabilir ve Dogecoin fiyatının artmasını bekleyebileceklerini söylüyorlar. Ancak bu gelişmenin, Bitcoin fiyatında yaşanacak bir düşüş hareketliliği ile birlikte ortaya çıkma olasılığının daha düşük olduğu belirtiliyor.

Alıcılar için daha olumlu bir sonuç ise, Dogecoin fiyatının düşüş yaşaması olacaktır. Bu senaryo, 0,082 dolar seviyesinde yapılan reddetme ve ardından 0,072 dolar seviyesine kadar gelebilecek bir geri çekilmenin sonucu olarak ortaya çıkabilir. Yukarıda belirtilen destek bölgesinin kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılabilir ve fiyatı 0.062 dolarda yer alan destek seviyesinin potansiyel olarak yeniden test edilmesine neden olabileceği aktarılıyor. Swing yatırımcıları, 0,057 dolar seviyesinde oluşan eşit düşük seviyelerin süpürülmesinin ardından yükselişleri keşfetmeye başlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Rallide Devamı Gelecek mi?