Dogecoin, Popülaritesi ile Twitter’da Bitcoin’i Bile Geçti!

0 77

Kripto para takipçisi ICO Analytics’ten alınan son verilere göre, geçen ay Twitter’da diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla Dogecoin’den bahsedildi. Öyle ki Dogecoin’in popülaritesi piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini olan Bitcoin’i bile geçti.

ICO Analytics’e göre, Dogecoin, Şubat ayında sosyal medya ağı Twitter’da kripto para ile ilgili atılan tweet’lerin yüzde 10,4’ünde geçiyordu. Bitcoin ise yüzde 10,1 ile Dogecoin’i takip etti. Kripto para birimi ile ilgili tweet’ler 17.000 aktif kullanıcısı olan Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’inkinden on kat daha yüksekti.

Dogecoin, 2013 yılında maskot olarak bir Shiba Inu köpeği seçilerek “şaka” para birimi olarak piyasaya sürüldü. Bugün, kripto para biriminin değeri 6.5 milyar doların üzerinde ve ünlüler, rock yıldızları ve teknoloji girişimcileri ve hatta hükümet yetkilileri sosyal medyada sürekli olarak Dogecoin hakkında konuşuyor. Bu da Dogecoin’in popülaritesinin artmasını destekliyor.

Dogecoin’in en büyük hayranlarından biri, geçmişte kendisini Dogecoin’in CEO’su olarak tanıtan Tesla CEO’su Elon Musk. Musk, Şubat ayında Dogecoin’i odağına alarak bir tweet çılgınlığına girişti ve bir tweet’in de kripto para biriminin meteorik seviyede yükselerek aya gideceğini ima etti. Dogecoin’in Twitter’daki popülaritesi yalnızca Elon Musk ile sınırlı kalmadı. 2020’de popüler video uygulaması TikTok’ta en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Piyasa aracı CoinGecko’ya göre, DOGE Ocak 2020’de 0,002 doların altındayken, geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,083 dolara çıktı. Bu yüzde 4050’lik artış anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku