Şok: Tesla’dan Sonra Microstrategy de mi Bitcoin Satıyor?

425

Bitcoin (BTC) uzun bir aradan sonra tam 23.000 dolar seviyesini korurken, büyük satış etkinliğine ilişkin veriler zıt işaretler gösteriyor. Michael Saylor’un CEO’su olduğu Microstrategy şirketinin Bitcoin’deki en büyük kurumsal yatırımcı olduğu iyi bilinmektedir. Bu arada, Crypto Quant’tan gelen veriler, şirketin Bitcoin varlıklarının bir kısmını gizlice satmış olabileceğini gösteriyor. İş zekası hizmet sağlayıcısının yakın gelecekte satış faaliyetini ortaya çıkarması da mümkündür.

Şirkete ait Bitcoin (BTC)’ler satış için borsalara aktarıldı mı?

Crypto Quant’a göre, ana Microstrategy cüzdanının zaten şuana kadar 132.382 Bitcoin sattığına inanılıyor. Söz konusu cüzdan 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ’nun Michael Saylor’un şirketine ait olduğu söyleniyor . “MicroStrategy’nin tüm Bitcoin’lerinin 2 tek imza adresinde saklandığına” inanılıyor. Bu haftadan itibaren BTC, Microstrategy cüzdanından Coinbase dahil olmak üzere çeşitli borsa cüzdanlarına gönderildi. 18 Temmuz ile 21 Temmuz arasında, Bitcoin varlıkları her biri 21.687.84 dolardan satıldı.

All of MicroStrategy’s bitcoin is stored in 2 single sig addresses 1FzWLkAahHooV3kzTgyx6qsswXJ6sCXkSR 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ from Bitcoin

Ancak BTC transferinin satış niyetiyle yapılıp yapılmadığı henüz netlik kazanmadı. Saylor ise şirketin BTC satışıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Microstrategy CEO’su, son birkaç yılda Bitcoin’i en çok tercih eden kişilerden biri oldu. Aslında, Salı günü “#Bitcoin ile devam edin” tweetini  de attı. Ayrıca, dünyanın çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek, BTC’nin çökmeye karşı dayanıklı olduğunu belirten bir tweet de paylaştı.

Dev yatırım şirketi BTC satarsa ​​bu, birçok BTC yatırımcısında büyük bir duygu değişimine neden olabilir

Bu BTC’lerin hangi amaçla Coinbase’e gönderildiği belli değil. Satmak için mi yoksa velayet için mi? Ünlü CEO Saylor henüz konu ile ilgili bir şey açıklamadı. Ancak dev yatırım şirketi BTC satarsa ​​bu, birçok BTC yatırımcısında büyük bir duygu değişimine neden olabilir. Bu arada, Bitcoin son bir hafta içinde yaklaşık yüzde 12 arttı.  Kripto para piyasası kredi krizi nedeniyle son zamanlarda çöktükten sonra, Microstrategy ağır gerçekleşmemiş kayıplar çekti. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Zararın 1 milyar doların üzerinde olduğu söyleniyor. Şirket, ortalama 30.700 dolar maliyetle satın alınan toplam 129.918 Bitcoin’e sahip.

bitcoin

Bunun yanında, Önceki 19.000 dolarlık Bitcoin ( BTC ) destek seviyesi, dokuz gün içinde yüzde 22,5 kazançtan sonra daha da uzaklaşıyor. Bununla birlikte, Three Arrows Capital (3AC), Voyager, Babel Finance ve Celsius krizlerinin etkisi belirsiz kaldığından , çok az iyimserlik aşılandı . Ayrıca, Tayland kripto borsası Zipmex’in 20 Temmuz’da para çekme işlemlerini durdurmasının ardından bulaşma başka bir kurban daha aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku