Elon Musk’tan Sert Tepki! Bu Altcoin Kurucusu Twitter’dan Yasaklandı

123

Altcoin Aave (AAVE)’nin kurucusu, platformu kasıp kavuran yeni bir tweet attıktan sonra Twitter hesabı askıya alındı. Kullanıcıların kripto para ödünç almalarına izin veren lider DeFi Platformu’nun başkanı Stani Kulechov, paylaştığı son tweet’leriyle FUD yaymış gibi görünüyordu.

Hareketin “FUD”u azaltmak için yapıldığı iddia edildi

Bay Kulechov’un hesabı askıya alındığı için artık erişilemeyen 17 Nisan’da atılan tweet’te şöyle ifade ediliyor:

Son dakika: Twitter’a geçici CEO olarak katılmak.

Kulechov tweet’i sabitlemekle kalmadı, aynı zamanda Twitter’ın şu anki CEO’su Elon Musk’a şükranlarını ifade eden bir tweet dizisi paylaştığı söz konusu tweet’te şöyle açıklamada bulunuyor:

Twitter’da çalışma fırsatı için @elonmusk’a teşekkür ederiz.

İlk gündemim 90 günlük yol haritası:
Gelecek haftaya kadar düzenleme butonunu gönderin.
Twitter algoritmalarını açık kaynaklı hale getirin.
Ethereum & ENS için destek ekleyin.
@LensProtocol ile entegre edin.

Stani Kulechov’un hesabı daha sonra askıya alındı ve bu hareket o zamandan beri Elon Musk’ın yanlış bilgileri azaltma planlarıyla ilişkilendirildi. Musk, Twitter’da ifade özgürlüğüne izin vermenin amacının önemli bir parçası olduğunu iddia etse de yanlış bilgilendirme bu kapsama girmiyor.

Dogecoin ve altcoin Aave hala iyi performans gösteriyor

Twitter’ın CEO’su olduktan sonra, yakın zamanda platformu satın alan Elon Musk, kripto para birimi topluluğundan farklı taleplerle bombalandı. Bazıları, Twitter logosuna meme tabanlı altcoin projesi Dogecoin (DOGE) eklemeyi içeriyordu. Elon Musk henüz pek çok talebe yanıt vermiş olmasa da, Dogecoin’in kendisinin de devam eden etkinlikten büyük fayda sağladığını belirtmekte fayda var.

Köpek temalı kripto para birimi, Twitter’ın Musk tarafından teklif edilen satın alma anlaşmasını dikkate aldığına ilişkin raporların ortaya çıkmasından sonra 25 Nisan’da yüzde 20 oranında ralli yaptı. Basın zamanında meme altcoin projesi Dogecoin yüzde 2’nin üzerinde düşüşte olsa da, haftalık kayıpları temizlemiş görünüyor. Öte yandan, bazı piyasa oyuncularının ünlü Tesla CEO’sunun tweet’inden yararlanabileceğine inandığı Aave, şu anda yeşil renkte işlem görüyor. Fiyatlar, şu anda 173,32 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku