DOGE Yatırımcıları Dikkat: Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

62

Dogecoin geçtiğimiz Kasım ayından beri düşüş trendinde bulunuyor. Mart ayında fiyatı dip seviyeleri gördü ve 0.11 dolardan 0.18 dolara ulaşmak için oldukça sert bir şekilde yükseldi, ancak Dogecoin’in yanı sıra kripto piyasasının geri kalanının arkasındaki duygu Nisan ayında bir kez daha korkuya doğru kaydı. Bir diğer yandan Bitcoin grafiklerde zayıf göründü ve haftalık düz dokuzuncu bir kırmızı mum yayınlamaya hazır görünüyor. Bu önlenemeyen aşağı yönlü baskının DOGE fiyatları üzerinde de büyük etkisi olabilir. İşte detaylar…

DOGE, 0,14 dolarlık direnç seviyesini kıramıyor

Fiyat grafiklerinde görülebileceği gibi, fiyat art arda daha düşük zirveler ve daha düşük düşüşler kaydetti. 0.18 dolara yükselen artış, daha önce düşüş gösteren piyasa yapısını parçaladı ve Mart ayının sonuna doğru birkaç gün için pozitife çevirdi. Ancak DOGE fiyatı ne yaptıysa 0.14 dolar direncini kıramadı.

DOGE/USDT 12 saatlik grafiği

DOGE fiyatı için 0.14 dolar alanı Mayıs ayında direnç olarak yeniden test edildi ve fiyat 0.09 dolar seviyesine geri dönmeden önce hızla 0.07 dolar seviyelerine düşüş yaşadı. Sonuç olarak, satışlar Mayıs ayında son derece güçlüydü ve boğaların 0,8-0,1 dolar aralığındaki direnci aşması gerekiyor. Bir yükseliş farklılığı oluşuyor gibi görünüyor, ancak bu fiyat artışına yol açar mı? Daha da önemlisi, böyle bir pump etkisi uzun vadeli yatırımcılara taze, hevesli alıcılar şeklinde çıkış likiditesi sağlar mı, yoksa gerçek bir yükseliş trendi başlayabilir mi?

“Fiyatta bir toparlanma yaşanabilir”

RSI, baskı sırasında 41.16 seviyelerindeydi ve yaşanan güçlü düşüş momentumunun zayıflayabileceğini göstermek için 40 seviyesinin hemen üzerinde bulunuyordu. RSI’da 40 işaretinin geçmişte destek ve direnç olarak hareket ettiği de görülebilir, bu nedenle 40’ın üzerinde bir hareket boğalar için cesaret verici olabilir. Stokastik RSI de yukarı doğru yükselişe geçiyordu.

DOGE Yatırımcıları Dikkat: Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!
DOGE/USDT

Son iki haftada, OBV daha yüksek dipler yaparken, fiyat daha düşük dipler de oluşturdu. Öte yandan RSI’da benzer bir şekilde daha yüksek dipler yaptı. Analistlere göre bu durum, fiyatta bir toparlanmanın yolda olabileceğini gösteren olumlu bir ayrışma olarak yorumlanabilir. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere popüler memecoin Dogecoin (DOGE)’in fiyatı son 30 günlük süreçte yüzde 41 düşüş yaşadı. Son 1 haftalık süreçte ise yüzde 4,2’lik düşüş yaşayan DOGE, anlık olarak 0,081014 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku