DOGE Kurucusundan Şok Sözler: Bu Altcoin’ler Çöp!

240

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te kripto para birimlerinin yüzde 95’inin “dolandırıcılık ve çöp” olduğunu belirtti. Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

DOGE kurucusu: Altcoin projelerinin birçoğu aldatmaca ya da çöp

Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin bir çoğunun çöp ya da dolandırıcılık projesi olduğunu söyledi. Markus’un bu sözleri üzerine bazı kullanıcılar, Markus’u, sayısız dolandırıcılık kripto parasına yol açan anlamsız bir kripto para biriminin kurucularından biri olduğu için, öz-farkındalıktan yoksun olmakla suçladı. DOGE kurucu ortağı savunmasında, dünyanın en ünlü meme kripto para biriminin “şaka” olarak ortaya çıkarıldığını söyledi. Markus, nicelikten çok kaliteyi tercih ettiğini de vurguladı.

Analist Ethereum Rakibi Altcoin İçin Ciddi Yükseli Bekliyor

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, çok az geliştirici etkinliği görmesine rağmen geçen yıl büyük bir popülerlik kazandı. Birçok kişinin kripto parayı bir aldatmaca olarak görmesi ve reddetmesine rağmen, bazı erken dönem yatırımcılarını milyonerlere dönüştürmeyi başardı. Kazançları esas olarak, Twitter hesabını kripto para birimleri hakkında memler göndermek için kullanan Tesla CEO’su Elon Musk tarafından da desteklendi. Ancak Dogecoin’in devasa boğa koşusu sürdürülebilir değildi. Fiyatı şu anda ulaştığı en yüksek değerden yaklaşık yüzde 87’den fazla düşüş yaşıyor.

FTX CEO’su, Terra aldatmadan ziyade hatalı pazarlama kurbanı

Yine de bir şaka olmasına rağmen DOGE, Terra’nın birkaç gün içinde yüzde100 değerini kaybeden LUNA’sına kıyasla nispeten iyi bir performans sergiledi. Markus kısa süre önce, Terra’nın tartışmalı kurucu ortağı Do Kwon’un kripto para birimi endüstrisinden sonsuza kadar ayrılmak zorunda olduğunu tweetledi. Kripto türevleri borsası FTX’in CEO’su ise, Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) çöküşünün düpedüz aldatmadan ziyade hatalı pazarlamadan kaynaklandığını söyledi.

Terra (LUNA)'ya İsviçre'den Müjde Geldi! İşte Ayrıntılar!

Bankman-Fried, Do Kwon’un bir sahtekarlık olmamasına rağmen, pazarlama kampanyasının yatırımcılara TerraUSD’nin ABD doları tarafından tam olarak desteklenmediğini bildirmek için daha iyi bir iş çıkarabileceğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Kwon, UST’nin USD tarafından 1: 1 desteklendiğini iddia etmedi. Doğru bir şekilde, bir grup değişken varlık tarafından desteklendiğini iddia etti. Bu varlıkların düşebileceği çok açıktı ve gerisi takip etti. Yine, davranışa göz yummak istemiyorum. Ama bu farklı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecoin
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku