Dodo Coin(DODO) Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

71

Dodo Coin, DeFi likiditesini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan Ethereum ve Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine kurulmuş merkeziyetsiz bir borsadır.

Otomatik bir piyasa yapıcı algoritması kullanan diğer birçok DEX’in aksine, DODO kendi proaktif piyasa yapıcı algoritmasını kullanır. DODO’ya göre, PMM algoritması, AMM algoritması kullanan diğer DEX’lere göre daha iyi fiyat istikrarı ve likidite sağlar.

Dodo Coin (DODO) nedir?

DODO, aynı ağdaki tokenler arasında ticareti kolaylaştıran SmartTrade hizmetini de içeren bir borsadır. SmartTrade, toplu likidite kaynaklarından en iyi emir yönlendirmesini bulur ve yatırımcılara en iyi fiyatları sağlar.

Ağın bir diğer özelliği olan Crowdpooling ise projelerin, likidite piyasalarını harekete geçirmesini ve tokenleri, ön çalıştırma veya bot müdahalesi olmadan eşit fırsatla dağıtmasını sağlar. Yeni projeler, platformun ilk DODO teklif özelliği aracılığıyla ücretsiz bir listeleme ile de para toplayabilmektedir. Likidite sağlayıcılar, DODO’nun Pools özelliği sayesinde kendi piyasa stratejilerini oluşturma ve yönetme esnekliğine sahip olur. Son olarak, kullanıcılar madencilik yoluyla da ödüller kazanabilmektedir.

Dodo Coin (DODO) nedir? Ne için kullanılır?

Dodo Coin (DODO), platformun BEP-20 ve ERC-20 yardımcı program tokenidir. Kripto para, platform yönetimi, stake etme ve Crowdpooling özelliğini kullanma ve IDO’lara katılmanın yanı sıra stake eden yatırımcıları ve madencileri ödüllendirmek için de kullanılmaktadır.

DODO’yu elinde tutmak, yatırımcılara ticaret ücreti indirimleri sağlar ve ekstra üyelik avantajları ve ticaret ücretlerinden kâr payı elde etmelerini sağlayan vDODO’yu basmak için kullanılabilmektedir.

Bununla birlikte DODO’nun maksimum arzı 1 milyar tokendir. Ancak yazının yazıldığı sırada 111 milyon DODO token piyasada bulunmaktaydı.

DODO’nun avantajları nelerdir?

Dodo Coin, fon toplamadaki başarısıyla yatırımcılara güven vermektedir. Bazı analistlere göre büyük yükseliş potansiyeli taşımaktadır.

Yeni projelere ücretsiz listeleme hizmeti sunmaktadır. Bu da benimsenmesi için önemli bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Daha düşük işlem maliyetleri sağladığından popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır.

DODO’nun dezavantajları nelerdir?

DODO’nun en büyük dezavantajı güvenlik sorunlarıdır. PackShield denetimi sonrasında Dodo’da güvenlik açıkları tespit edilmiştir.

Proje, yenilikçi ve risk faktörü büyük bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, hack saldırılarının hedefi haline gelebilmektedir. Böyle bir saldırının gerçekleşmesi yatırımcıların fonlarını kaybetmesine neden olma ihtimali vardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku