Dikkat! Korku endeksi geriliyor

0 1

Geçen hafta sonunda bin 200 dolarlık sert bir düzeltme yaşayan Bitcoin (BTC) 11 bin 500 dolarlık kritik direnç seviyesini kırdıktan sonra 5 Ağustosta 11 bin 800 dolarlı seviyelere ulaştı.

Coin360tan gelen veriler BTC’nin 5 Ağustos’ta dört günün en yüksek seviyesi olan 11 bin 800 dolara ulaştığını ve son 24 saatte yüzde 4ün üzerinde değer kazandığını gösterdi.

Korku endeksi geriliyor

Yatırımcıların kaygı seviyesinin önemli bir göstergesi olan ve korku endeksi olarak da anılan VIX Endeksi 5 Ağustosta yüzde 3 düşüşle 23 seviyesine geriledi.

Öte yandan ABDde yeni teşvik paketi görüşmeleri ve Fed başkanlarından mali desteğin sürmesi gerektiği yönündeki mesajlar piyasalarda likidite bolluğunun süreceğin beklentisini yarattı.

Açılan risk iştahıyla Bitcoin yükseldi. Yatırımcılar oynaklığın geri döndüğü BTCnin yeni bir yükseliş trendine girip girmediğini izleyecek…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku