Bitcoin ‘en önemli seviyenin’ üzerinde… Peki bu boğa koşusunu tetikler mi?

0 2

Bitcoin dünkü işlemlerle birlikte 11 bin 500 dolar seviyesinin üzerine çıktı… Peki bu seviyenin üzerine durabilecek mi?

Ünlü bir analist 11 bin 500 doların Bitcoin için kelimenin tam anlamıyla “en önemli seviye” olduğunu belirledi.

Neyse ki analistler boğalar için BTCnin teknik ve temellerinin yakında bu önemli bölgeyi yeniden ele geçireceğini öne sürdüğünü söylüyor.

Teknik anlamda 11 bin 500 dolara ulaşan BTC uzun vadede daha fazla yükseliş için sahneyi hazırlayabilir.

Boğa koşusu için 11 bin 500 dolar neden önemli?

Bitcoinin fiyat hareketi çoğu piyasa gözlemcisine aralıklı görünse de kripto para birimi diğer herhangi bir varlık gibi teknik olarak analiz edilebilir. Bu BTCnin yükseliş ve düşüş eğilimlerine ve önemli destek ve direnç seviyelerine sahip olduğu anlamına geliyor.

Bir analiste göre 11 bin 500 dolar şu anda kelimenin tam anlamıyla “Bitcoin için en önemli seviye.” Haftalık ölçekte bu seviyenin üzerine çıkmak bir boğa koşusunu tetikleyebilirken altında kalması bir düşmeye yol açabilir.

11 bin 500 dolara bu kadar önem vermesinin nedeni Bitcoinin bu seviye ile önceki etkileşimlerinden kaynaklanıyor. Yatırımcı bu etkileşimleri gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

Aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi BTC 11 bin 500 dolar ile her etkileşime girdiğinde hareketlilik gördü. BTCnin 11 bin 800 dolar civarında haftalık bir mum kapattığı 2018in başından bu yana Bitcoinin hafta içinde bu seviyeyi geçmesine rağmen haftalık mum 11 bin 500 doların üzerine kapanmadı.

Bunun en önemli örneği BTCnin hafta ortasında 14 bin dolara kadar yükseldiği Haziran 2019da yaşandı. Haftalık bir zaman diliminde Bitcoin yalnızca 11 bin 500 $ a kadar ulaştı ve yine önemini pekiştirdi.

11.500 $ a veya en azından o bölgedeki fiyatlara bu kadar önem veren ilk kişi sadece bu analist değil. Kripto şirketi Civicin CEOsu Vinny Lingham geçtiğimiz günlerde şunları yazdı:

 ‘Geçen sefer iyi bir aramaydı. Bu sefer Bitcoinin 12.000 $ tutması ve sermaye bu suları test etmek için altcoinlere geçerken bu seviyede konsolide olması muhtemel. 3-5 gün boyunca 12.000 ABD doları seviyesini tutarsa sonraki aşamanın çok daha büyük bir koşu için bir birikim olmasını bekleyebilir’

BTC bu direnci geçecek mi?

Analistler Bitcoinin önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu seviyeyi geçeceğinden umutlu.

Bitcoinist tarafından daha önce bildirildiği gibi fraktal Bitcoinin son fiyat hareketinin tarihi bir BTC fiyat modelinden bir fraktala benzediğini tahmin ediyor. Fraktal Bitcoinin bu ayın ortasına kadar 12 bin doları geçeceğini tahmin ediyor.

BTC boğalarını daha da destekleyen altın 2.020 dolarlık bir fiyata ulaştı. Bazı analistler altının yükselişinin ilerleyen kripto para piyasaları için bir nimet olacağını söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku