Dikkat etmenin zamanı geldi

0 1

Son 24 saat içinde 3.000 Doların üzerinde bir çöküş gören Bitcoin fiyatı yüzde 15 oranında düştü.

BTCnin olumsuz seyrine rağmen yadsınamaz bir boğa piyasasında olduğunu söylemek gerekiyor. Bitcoinin düşüş eğilimi ile ilgili ipucu gösterecek olan etkenler ise son boğa piyasası ile teknik göstergelerdir.

Bitcoin 10.000 Dolarlık kırılma sonrası ilk kez boğa piyasası düzeltmesine başladı

Piyasa değeri ile önde gelen kripto para birimi son birkaç ay içinde Wall Streeti ve dünyanın geri kalanını şaşırttı. Varlık kendisiyle ilgili hemen hemen her rekoru kırdı ancak güçlü bir düzeltme başlamadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmak konusunda çekimser davrandı.

Günlük zaman dilimlerinde RSI gibi teknik göstergeler şimdiye kadarki en uzun aşırı satım koşullarına ulaştı ve haftalık zaman diliminde boğa piyasası bölgesine fırladı.
Bir varlık bu kadar sert eğilim gösterdiğinde düzeltmeler de aynı derecede şiddetlidir.

Dün varlık 19.500 Dolar seviyesinde yer alırken bu sabah itibariyle 16.100 Dolara geriledi. Varlık 3.000 Doların üzerinde düştü.

Boğalar her düşüşü satın almaya  şartlandırıldığı için bir sonraki aşamadan önce kalan son kaldıraçlı yatırımcıların sıkışma potansiyeli yüksektir.

Uzmanlara göre tüm koşullar göz önüne alındığında dikkat etmenin zamanı geldi.


                                              Orta-BB boğa piyasası desteği olarak hareket etti 

Boğa piyasası düzeltmeleri Bollinger Bantlarında orta çizgiye düştü: Hedef 12.400 Dolar

Bollinger bantları yaratıcısı John Bollinger tarafından ortaya çıkarılan teknik gösterge tam olarak başlamadan önce güçlü Bitcoin hareketini yukarı doğru tespit etmek için kullanıldı.

Bu araç hareketli bir ortalama ve volatiliteyi ölçen ya da ölçen iki standart sapmaya sahip karmaşık bir araçtır. Bollinger bantları “sıkışmaları” ve büyük kırılmaları tahmin etmesi ile biliniyor.

Ancak Bollinger bantlarının destek veya direnç bulmak için de kullanılması mümkündür ve Bitcoin boğa piyasalarında orta çizgi yükseliş trendini sağlam tutan fiili destek seviyesi gibi görünüyor.

Boğalar başarılı olmak ve düzeltmenin alt kısmını yakalamak istiyorlarsa haftalık zaman dilimlerindeki orta-BB izlemeleri gereken yerdir.


                                   Bollinger Bantlarındaki orta çizgi hareketli ortalama düzeltme hedefi olabilir

Şu anda haftalık zaman dilimlerinde orta çizgi 12.400 Dolar civarındadır ve bu da yaklaşık % 37lik bir düzeltmeye yol açacak. Ayrıca veriler son boğa piyasasında tarihsel olarak en iyi kripto para biriminin ortalama % 37 oranında düştüğünü gösteriyor.

Tüm önemli orta BB bu dik düzeltme ile neredeyse tam olarak hizalandığından kesinlikle dikkat etmenin zamanı geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku