Dikkat! Ethereum henüz tehlikeyi atlatmadı

0 0

Ethereum son birkaç saat içinde 400 doların altına gerilemesine neden olan keskin bir düşüş yaşadı.

Bu hareket Bitcoin tarafından görülen benzer bir düşüşle birlikte ortaya çıktı ve birleşik kripto piyasasında şok dalgaları yarattı.

Analistler şimdi ETHnin yakın vadede daha fazla zayıflık görmeye hazır olabileceğini ancak boğa durumunun hala güçlü olduğunu belirtiyor.

Bir yatırımcı Ethereumun henüz çok önemli bir trend çizgisinin altına inmediğini ve kısa vadede oldukça yüksek bir yükseliş modelinin geçerli olduğunu belirtti

Ethereum fiyatının bir gecede 400 doların altına düşmesine neden olan bir satış baskısı akışı gördü.

Bitcoin ve diğer birçok büyük altcoin de benzer bir satışa tanık olduğu için bu hareket sadece ETHye mal edilmedi.

Şimdi boğalar 380 doları savunmaya çalışırken kripto para biriminin istikrarsız bir konumda olabileceği görülüyor. Bununla birlikte yakın zamanda aşılan azalan bir trend çizgisi 380 doların yakın vadede izlenmesi gereken çok önemli bir seviye olduğunu gösteriyor.

Ethereum bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece yakın vadede yükselişe geçme eğiliminde olabilir.

Bir analist birkaç faktörün birleşmesinden dolayı bir sonraki yükselişin onu 500 dolara götürebileceğine bile inanıyor.

Ethereum zayıflık sinyalleri gösteriyor 

Dünkü kısa süreli kırılmadan önce Ethereum 380 ila 400 dolar arasında bir yatay alım satım dalgasına yakalanmıştı. Şimdi bir kez daha bu aralıkta işlem gördüğüne göre bu fiyat seviyelerinden hangisinin önce kırıldığı orta vadeli görünümünü ortaya koymalı.

Analiz: ETHnin piyasa yapısı 500 dolara yükseleceğinin mümkün olduğunu gösteriyor 

Bir gecelik satıştan önce bir analist yakın vadede Ethereum kartlarında 500 dolara doğru bir rallinin olabileceğini öne süren faktörlerin bir araya geldiğine dikkat çekti.

Bu satışa rağmen kripto hala 380 dolarlık temel desteğinin üzerinde kalıyor ve bu yatırımcı tarafından ortaya konan analizi hala geçerli kılıyor gibi görünüyor.

Analist “Kısa vadeli düşüş trendi ETH üzerinde kırıldı şimdi gözünü 500 $ a çevirmesi gerekiyor. Sadece tehlikede değil ama çok daha hoş görünüyor” dedi.

Ethereum bu önemli destek seviyesinin üzerinde tutmaya devam ettiği sürece boğalar orta vadeli eğiliminin kontrolünü elinde tutabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku