Çokuluslu Dev Yatırım Bankasından Bitcoin’deki Volatilite için Kurumsal Yatırımcı Vurgusu

0 0

Çokuluslu dev yatırım bankası Goldman Sachsın küresel emtia araştırma başkanı Jeff Curri kurumsal yatırımcıların katılımındaki artışın kripto paralar için düşük volatilitenin anahtarı olduğunu söyledi. CNBC’nin The Coin Rush programında konuşan Curri kripto para piyasasının “daha olgun” hale geldiğini fakat yine de katedilmesi gereken uzun bir yol olduğunu belirtti.

Currie “Şu anda kurumsal yatırımcıların sayısı oldukça düşük. Bitcoin yaklaşık 700 milyar dolar değerinde ve bu değerin yaklaşık yüzde biri kurumsalların parası” ifadelerini kullandı. Currie Bitcoinin altına benzer güvenli liman varlığı olduğuna dikkat çekerek altının 3 trilyon dolar olan piyasa değerini artırdığını hatırlattı ve bu paranın bir kısmının kripto paralara kayabileceğini söyledi.

Currie “Şu anda tüm kripto paraların yaklaşık değeri 1 trilyon dolar ve diyelim ki 2 trilyon dolara yükseldi. Buradaki matematik basit. Kaç tane kripto para varsa 2 trilyon dolara bölerseniz gerçeğe uygun bir değer elde edebilirsiniz.” dedi. Küresel emtia araştırma başkanına göre piyasa değerindeki böyle bir artış uzun vadeli bir denge sağlamaya yardımcı olabilir fakat Bitcoindeki para giriş ve çıkışlarının çok fazla dalgalanma ve tahmin etmeyi zorlaştıran çok fazla belirsizliğe neden olduğunu söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku