Dikkat! Bitcoin’de o indikatör olumlu sinyal verdi

0 0

Yatırımcıların son fiyat hareketinden sonra Bitcoine olan güvenleri yeniden artıyor. Bitoine yönelik bu ilgi devam ederse lider kripto para birimi bu yılki yüksek seviyeleri test edebilecek gibi görünüyor. Ancak şu da var ki Bitcoin temmuz ayı içerisinde 11 yıllık tarihinde kaydedilen en düşük hareketlilik seviyelerine ulaştı.

Talep arttı

Ancak özellikle dünkü işlemlerde BTCye olan talep önemli ölçüde artmaya başladı. Yaşanan bu talep artışı da Bitcoin’in yaklaşık 3 ay süren durgunluğunun ardından yükselişe geçmesini sağladı.

Dikkat çeken noktalardan biri halving sonrasında yatırımcıların kripto para birimine olan ilgisini yitirmesi. İlgideki bu azalış ise odakları altcoinlere özellikle DeFiye kaymasına neden oldu…

BTC şimdiye kadar kaydedilen en düşük hareketlilik seviyelerine ulaştığından fiyat eğilimi çoğunlukla temmuz ayında hissedildi.

Bu oran en son 2015 yılında görüldü

Öyle ki Arcane tarafından yayımlanan bir raporda “Temmuz ayının bitmesine yalnızca 10 gün varken şu anda Bitcoin tarihinin en sıkı aylık fiyat aralığını görüyoruz! Hiç bu kadar düşük bir fiyat aralığı görmedik (şu anda yüzde 6) ve tüm zamanların en düşük seviyesi Mayıs 2015ten yüzde 9 idi ” denildi…

Bollenger bandı daralmaya başladı

Bitcoinde temmuz ayı içerisindeki yatay seyrin ardından gelen hafif toparlanma bile bazı indikatörlerde değişime neden oldu… Bunlardan en dikkat çekeni Bollinger bandı… Bilindiği üzeri bollinger bandındaki daralma aşağı ya da yukarı yönlü olası hareketin bir sinyali olarak görülür. Şu anda da Bitcoin için bu indikatör daralma yönünde bir görüntü oluşturuyor. Analistler bollinger bandındaki bu daralmanın Bitcoin’in önümüzdeki günlerde sert hareketleri beraberinde getirebileceğini belirtiyor…

Yüzde 15 yukarı potansiyel var

Bu davranış önemli bir fiyat hareketi için ivmenin artmakta olduğunu gösteriyor. Özellikle de dün yaşanan fiyat hareketi trendin yukarı yönlü olacağını yönelik beklentileri artırıyor.

Artan bir eğilimde bir flama oluşturulması daha fazla kazanca yol açabilir.

Flamaların en yüksek noktaları arasındaki mesafeyi ölçüp yükselişin başlama noktasına eklendiğinde bu model Bitcoin için yüzde 15lik potansiyelin olduğunu ortaya çıkarıyor.

Eğer beklentiler dahilinde bir hareket olursa bu modele göre Bitcoin’in önümüzdeki seanslarda ilk hedef noktası 10 bin 500 dolarlık seviye olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku