Dikkat! Bitcoin için 10 bin 500 dolar riski var

0 1

Bitcoin cuma günü 11 bin 400 dolara kadar geriledikten sonra bu seviyeden gelen tepki alımıyla tekrar 11 bin 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Lider kripto para birimi 11 bin 700 doları yeniden test ederken son 24 saatte yüzde 2 oranında yükseldi.

Ancak bu yatırımcıları kandırmasın. Zira bazı analistlere göre devam eden toparlanmaya rağmen Bitcoin hala düşüş eğiliminde.

BİTCOİN BU SEVİYEYE DÜŞERSE ALIN… TIKLAYIN

Hatta bu analistlerden biri BTCnin 10 bin 500 dolara kadar gerilem riskini bulunduğu bir düşü trendinde olduğunu belirtti.

Düşüş sapması bir varlığın fiyatta yükselirken bir göstergenin (genellikle eğilim göstergesi) daha düşük hareket etmesidir.

Analistler Bitcoinin orta vadeli boğa trendinde kalması için 10 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde sağlam bir şekilde tutunması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin yakın gelecekte 10 bin 500 doları test edebilir

Bir kripto para traderı Bitcoinin yakın vadede 10 bin 500 dolara doğru hareket etmeye hazır olduğunu söyledi. Aşağıdaki tabloyu yayınladı ve Bitcoinin fiyatı ile göreceli güç endeksi ve AO göstergesi arasında oluşan farklılığa dikkat çekti ve şu uyarıyı yaptı:

“Günlük grafik gerçekten sallantılı görünüyor. Hacimler düşüyor ivme yok oluyor. 12 bin 300 doların üzerinde kapanmadıkça ve düşüş eğilimleri geçersiz kılmadıkça büyük olasılıkla 10 bin doların ortasına gideceğiz.”

Bitcoin haziran ayının başındaki son orta vadeli boğa eğiliminin zirvesinde benzer bir düşüş sapması oluşturdu. Tarih tekrarlanırsa önde gelen kripto para birimi buradan konsolidasyona girecek ayı piyasasına yeniden girmeyecek.

10 bin 500 dolar seviyesi kırılırsa 3 bin dolar riski olabilir

Analistler bu fiyat bölgesini tekrar ziyaret ederse Bitcoinin 10 bin 500 doları seviyesinin altına gelmemesi gerektiğini belirtiyor. Bunun nedeni 10 bin 500 doların teknik açıdan Bitcoin için çok önemli bir seviye olması.

Hatta bir analist BTCnin o bölgeyi kaybetmesinin 3 bin dolarlık bir makro geri çekmeye yol açabileceğini söyleyecek kadar ileri gitti ve şu yorumu yaptı

“Düşmeye devam edersek BTCde izlenecek seviyeler: 11 bin 200 – 11 bin dolar ve 10 bin 600 dolar. Bu iki büyük desteğin kırılması durumunda orta ve uzun vadede eğilimde bir değişime işaret edebilir. Şimdiye kadar son birkaç hafta içinde 11 bin doların altına gelinmedi.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku