Dikkat! Bitcoin düşüş bölgesine girebilir

0 0

Glassnode verileri Bitcoin kısa vadede beklenen performansı göstermezse fiyatın düşüş bölgesine girebileceğini gösteriyor.

BİTCOİN’DE FİYAT DÜŞTÜKÇE ‘TALEP’ ARTIYOR… TIKLAYIN

Bitcoin blok zincirinin genel durumunu tanımlayan GNI endeksi bu hafta 60a düştü. Bu haftalık bazda yüzde 178lik bir düşüşü temsil ediyor. BTC fiyatı 9 bin dolar seviyesinin altına düştüğünde bu tür verilerin elde edilmesi dikkat çekici.

Analitik şirketi yazıda “GNI bu hafta 13 puan düştü ve BTC artık 10 bin dolarlık direnci test edemiyor. BTC zincir içi hareketler ve piyasanın genel durumu düşmeye devam ederse ayı bölgesine geri çekilebiliriz” ifadeleri kullanıldı.

Bitcoin fiyatı varlığın temellerinden ciddi şekilde sapabilir ve artan blok içi aktivite bir boğa koşusunu müjdeleyebilir. Benzer şekilde bunun tam tersi de olabilir ve azalan Blockhain ölçümleriyle fiyat düşme eğiliminde. Yukarıda belirtilen endeks Bitcoinin temel özelliklerinin ne kadar güçlü olduğunu belirlemek için ağ sağlığı ve likidite gibi önlemleri dikkate alıyor.

Aslında bu değerlerin 20 puanlık bir düşüşe ulaştığı görülüyor. Öte yandan Glassnode bunu azalan ekonomik aktiviteye BTC fiyatının son düşüşüne ve azalan birikim hareketlerine bağlıyor.

Zincirdeki temelleri yaygın fiyat trendiyle birleştiren GNI göstergesi alıcıların ve tüccarların Bitcoinin bir sonraki adımını nasıl hareket ettireceklerini belirlemelerini kolaylaştırıyor. Glassnode önümüzdeki birkaç hafta içinde temeller iyileştirilmezse Bitcoinin düşüş bölgesine girebileceğini kaydeder. Bu noktada şirket özellikle 3. blok ödülünden sonra böyle bir düşüşün beklendiğini vurguluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku