Dikkat! Bitcoin balina kümesi şu anda bu seviyede yoğunlaştı

0 2

Bitcoin balina kümeleri büyük direnç seviyelerinin 10 bin 570 ve 11 bin 288 dolar olduğunu gösteriyor ve bu da büyük bir satış şansını artırıyor.

Bitcoin balina aktivitesine odaklanan bir analiz firması olan Whalemape göre kısa vadeli kümeler 10 bin 570 dolarda bulunuyor.

Balina kümeleri balinalar Bitcoin biriktirdiğinde ve BTCyi hareket ettirmediğinde oluşuyor. Büyük miktarlarda harcanmamış BTCye sahip alanlar tipik olarak bir direnç seviyesi olan bir ilgi alanı haline geliyor.

Whalemapteki analistler bu konuyla ilgili olarak “Baloncuklar tutulan Bitcoinler’in biriktiği yerleri gösteriyor. Balon ne kadar büyükse orada o kadar çok tutulan Bitcoin bulunuyor. Tutulan bu Bitcoinler’in bir balina cüzdanına “akıtıldıklarından” bu yana taşınmadığı anlamına geliyor” açıklamasını yaptı…

Balinalar veya büyük miktarlarda BTCye sahip kişiler piyasa eğilimine bağlı olarak başabaş veya kârla satış yapmayı severler. Balinalar mevcut eğilimin düşüş olduğunu düşünürse 10 bin 570 dolar seviyesi balinaların kırıldığı bir alan olarak hizmet edebilir.

En büyük iki balina kümesi tekniklerle aynı hizada

Kısa vadede en büyük iki balina kümesi 10 bin 570 ve 11 bin 800 dolar olarak bulundu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde iki seviye aynı zamanda yakın vadede BTC için kilit direnç alanları olması.

Bitcoinin 10 bin doların üzerindeki geri kazanımına dayanarak bazı yatırımcılar BTCnin 11 bin -11 bin 300 dolar direnç aralığını yeniden test edeceğini öngörüyor.

Kripto para yatırımcısı Edward Morraya göre 10 bin dolarlık alanda makul bir satın alma talebi var. Morra “Bitcoinin düşmesi durumunda Coinbasein aşağıda bazı büyük siparişleri var. Coinbase 10 bin 200den 10 bine kadar teklifler ekledi şu anda tekliflerde ~ 2500 BTC var” dedi…

10 bin dolarlık destek seviyesinin gücü BTCnin 10 bin 570 doları yeniden test etmesine ve potansiyel olarak onu geçmesine izin verebilir. Şimdilik birçok işlemci en azından 10 bin dolara kadar ihtiyatlı bir şekilde iyimser görünüyor.

Kısa vadeli yükseliş ve düşüş vakalarının çoğu aynı zamanda 10 bin 570 ila 11 bin dolarlık direnç aralığı etrafında ortalanıyor.

Temkinli bir düşüş eğilimi gösteren metrikler

Şimdilik birkaç ölçüm Bitcoin için kısa vadeli düşüş durumunu destekliyor. Örneğin Glassnodedan alınan veriler borsalara yapılan BTC madenci ücreti mevduatlarının 2017den beri görülmemiş seviyelere yükseldiğini gösteriyor. Araştırmacılar şunları söyledi:

“Şu anda tüm #Bitcoin madenciliği ücretlerinin neredeyse yüzde 10u merkezi borsalara BTC $ yatıran işlemlere harcanıyor. Bu yılın başından bu yana 2 kat artış ve 2017 sonundan beri görmediğimiz seviyeler. “

Bununla birlikte madenci ücretlerindeki artış ve Bitcoin blockchain ağının rekor düzeydeki hash oranı ağ aktivitesinde genel bir artış olduğunu gösteriyor. Ancak madenciler ücretleri satarsa BTC / USD paritesi üzerinde ek satış baskısı oluşturabilir.

Tarihsel olarak birçok analist Bitcoinin kısa ve orta vadeli eğilimini ölçmek için çeşitli ağ etkinliği ölçütleri kullanmıştır.

Örnek olarak CNBC’den Brian Kelly BTC fiyat eğilimini değerlendirmek için sürekli olarak Bitcoinin benzersiz adres trendini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku