Dikkat! Balinalar Bitcoin almak için bu fiyatı bekliyor

0 2

Balinalar Bitcoini hangi fiyattan satın almayı bekliyor?

Balinalar 10 bin doların altına keskin bir düşüşün ardından Bitfinex gibi büyük borsalarda Bitcoin satın almak için 8 bin 800 dolar teklif veriyor.

Bitcoin fiyatı 4 Eylülde tek bir günde aniden yüzde 10 düştü. Düşüşün ardından kripto para piyasası etrafındaki duyarlılık temmuz ayından bu yana ilk kez “korku” yayan Cryptocurrency Korku ve Açgözlülük Endeksi ile gözle görülür derecede ihtiyatlı hale geldi.

Ancak piyasa verileri balinaların Bitcoini 8 bin 800 dolar destek seviyesinde satın almaya hazırlandığını gösteriyor. BTC 3 bin 600 dolara kadar düştüğünde 13 Mart benzeri bir düşüşün gerçekleşmesinin olası olmadığını gösteriyor.

Bitcoin neden düştü ve balinalar neden teklif veriyor?

Analistler öncelikle Bitcoinin düzeltmesini madencilerden gelen satışlara bağlıyor. Düşüşten önce analitik firması CryptoQuant madencilik havuzlarının BTCyi satmak için hareket ettiğini belirtti.

Büyük havuzlardan çıkışları izledikten sonra veriler madencilerin alışılmadık derecede büyük miktarlarda Bitcoini borsalara taşıdığını gösterdi. Kısa bir süre sonra Bitcoinin fiyatı düşmeye başladı ve sonunda 10 bin doların altına düştü. Araştırmacılar şunları söyledi:

“Madenciler dünden beri alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC taşıyor. Poolin Slush HaoBTC bitcoinleri madencilik cüzdanlarından çıkardı ve bir kısmını borsaya gönderdi. “

8 bin 800 dolara dikkat

Bitcoinin eğilimi başlangıçta değiştiğinde en uzaktaki destek veya direnç seviyesine kadar uzama eğilimindedir. Örnek olarak 13 Martta BTC ani düşüşü önemli bir sıçramadan önce 3 bin 600 dolara kadar düştü. Nisan ayından eylül ayına kadar Bitcoin 3 bin 600 dolardan 12 bin doların üzerine çıktı. Bu nedenle balinalar Bitcoinin 8 bin 800 doları da içeren daha düşük destek seviyelerine düşmesini bekliyor olabilir.

Analist Cole Garner bugün “Seni tekrar görmek güzel Bitfinex balinası. Akıllı paranın teklifleri 8 bin 800 dolar. Sanırım dip muhtemelen oralarda olacak” dedi…

Veriler balinaların yakın gelecekte daha büyük bir geri çekilme beklediğini gösterebilir. Ama aynı zamanda balinaların Bitcoinin önceki geri çekilmelerine göre büyük bir düzeltme beklemediğini de gösteriyor.

Mart ayından bu yana Bitcoinin fiyatı yüzde 247 arttı bu nedenle bir düzeltme muhtemelen birçok işlemci için sürpriz değildi. Bugün erken saatlerde bildirildiği üzere Global Macro Investor CEOsu Raoul Pal bir boğa piyasasında yüzde 25 – 40 geri çekilmenin Bitcoin için tipik olduğunu söyledi. Ve şunları ekledi:

“Yarılanma sonrası boğa döngülerinde bitcoin genellikle yüzde 25i (hatta 2017de % 40 +) düzeltebilir.

Bundan sonra BTCye ne olacak?

Balina veri sağlayıcısı Whalemap birçok sözde “HODLerin paniğinin Bitcoini düştükçe sattığını söyledi. Düşüşün yoğunluğu göz önüne alındığında BTCnin hızlı geri çekilmesi yatırımcıları hazırlıksız yakalamış olabilir. Whalemap şöyle dedi:

“Dün üstleri satın almakta oldukça başarılı olan HODLerlardan çok fazla panik satışı yapıldı. Stratejileri şu şekildedir: yüksek al düşük sat.

Dünkü düzeltme kar elde eden balinalar ile yatırımcıların panik satmasının bir kombinasyonuydu ve bu yakın vadede daha düşük volatilite şansını artırabilirdi.

Kısa vadede Amsterdam Borsasında tam zamanlı bir yatırımcı olan Michael van de Poppe Bitcoinin dibe yaklaştığını söyledi. Bir konsolidasyon dönemi bekleyen Van de Poppe piyasalardaki bu düşüşün mevcut “alt sezonun” sonu olmayabileceğini söyledi ve şunları ekledi:

“Benim fikrime göre CME açığı ile birleşen bu bölgelerde BTCde bir dip oluşumuna yakınız. Çılgın altseason önümüzdeki aylarda devam edecek. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku