Bitcoin deki düşüş işte bu ‘3’ nedene bağlanıyor

0 0

Kripto piyasası analistleri Bitcoinin düşüşüne madencilerin alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC taşımalarının ve Güney Kore borsasına yapılan baskının neden olmuş olabileceğine inanıyor.

Dünkü işlemlerle 9 bin 800 dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin’deki düşüş için uzmanlar suçu Güney Kore kripto borsasına yapılan baskına ve madencilere atıyor.

Dün yaşanan düşüş bu haftaki üçüncü büyük düşüş. Peki sebebi ne?

Bitcoin kripto için şimdiye kadarki en yoğun geçen haftalardan birinde neden çöktü? Uzmanlar bu sorunun cevabı için bazı olası seçenekler üzerinde duruyorlar.

eToroda bir piyasa analisti olan Simon Peters “bir dizi potansiyel neden” öne sürdü.

Muhtemel bir suçlu “madenciler” mi?

Peters: “Analiz platformları son zamanlarda madencilik havuzlarının normal Bitcoin hacimlerinden daha yüksek borsalara taşındığını bildirdi” dedi.

Kripto ekonomi araştırma şirketi Quantum Economicste bir araştırmacı olan Charles Bovaird aynı fikirde: “Bir faktör kriptolarını satan madenciler olabilir” dedi.

Chainalysisin ekonomisti Philip Gradwell Bitcoinin bu hafta rekor seviyelerde borsalara aktığını keşfetmek için blockchain araştırma firmasının teknolojisini kullandı.

Eğer birçok kişi Bitcoini toplu halde piyasaya sürerse (yatırımcılar kâr için nakit para çekmek istedikleri için fiyatlar fırladığında sık sık meydana gelen bir şey) o zaman Bitcoin fiyatının düşmesi muhtemeldir genellikle yükseldiğinden daha hızlıdır.

Borsaya baskın yapıldı

İkinci neden ise “Bithumbdaki baskın / el koyma” dır. Güney Korenin en büyük kripto para borsası Bithumb polis tarafından basıldı. Seul Gazetesine göre baskın Blockchain Exchange Alliance (BXA) token için 25 milyon dolarlık token satışıyla bağlantılı.

Bir başka neden de bu haftanın borsasının sallanması olabilir. Bu yaz COVID-19 çöküşünden sonra toparlanan ABD borsası düştü. Geçtiğimiz iki gün içinde Nasdaq % 7nin üzerinde Dow ise % 22 oranında düştü.

BTC Değeri

Bitcoin genellikle güvenli liman varlığı olarak kabul edilir yani hisse senedi piyasalarıyla ilintisizdir. Ancak mart ayında borsalarla birlikte düştü ve aynısı bu hafta da geçerli olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku