Dikkat: Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

160

Altın fiyatları, 2020’de etkileyici kazançlar kaydettikten sonra yılın ilk çeyreğini konsolidasyon aşamasında geçirdi. Geçtiğimiz yıl 1.900 doların üzerine çıkmayı başarsa da yükseliş momentumunu korumakta zorlanan sarı metal 2021’in geri kalanında 1.700 ile 1.900 dolar arasında dalgalandı. Değerli metaldeki bu fiyat hareketlerini inceleyen deneyimli analist Dhwani Mehta izlenmesi gereken seviyeleri açıklıyor.

Analiste göre zayıf hazine getirileri altındaki düzeltici düşüşü sınırlıyor

Güvenilir liman olarak görülen altın fiyatları çok günlü zirveden geri çekilmesine rağmen rahat bir şekilde 1.800 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor. Deneyimli analist Dhwani Mehta’ya göre ABD dolarının toparlanması değerli metal üzerinde baskı yapıyor olsa da daha zayıf hazine getirileri kayıpları sınırlayabilir. Sarı metal, olumlu teknik göstergeler arasında 1.815 doların üzerinde sürekli bir hareket bekliyor.

Altın fiyatları, önceki haftanın iyimser momentumunu pazartesi günü tazeleyerek genişletti. Ancak yeni katalizörlerin eksikliği ve zayıf likidite nedeniyle boğalar daha yüksek seviyelerde tutunamıyor. Değerli metalin fiyatı, ABD dolarındaki toparlanmanın etkisiyle altı günün en yüksek seviyesinden hafifliyor. Bununla birlikte, zayıf Hazine getirileri boğalara destek vererek altının fiyatındaki düzeltici düşüşü sınırlandırıyor. Analiste göre ilerisi için, altının fiyatı yıl sonu akışlarının, dolardaki dinamiklerin ve getirilerin insafına kalacak.

Altın fiyatları için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Değerli metalin fiyat hareketlerini inceleyen Dhwani Mehta’ya göre grafikler 1812 dolar civarında yığılmış bir direnç duvarı ile karşılaştıktan sonra altının düşüşe geçtiği gösteriyor. Bu fiyat bölgesi çevresinde, bir günlük R2 pivot noktası, bir günlük Fibonacci yüzde 161,8 ve önceki dört saatlik yüksek seviye çakışıyor. Analiste göre aralık ayının en yüksek seviyesi olan 1.814 doları çıkarmak için ikincisinin üzerinde sürekli bir hareket gerekiyor. Analiste göre altın fiyatları için aylık zirvenin üzerinde kabul, bir günlük R2 pivot noktasını test etmek için 1.817 doları deneyecek.

Kriptoarena.com olarak sıklıkla analizlerine başvurduğumuz Mehta’ya göre alternatif olarak acil destek, bir aylık Fibonacci yüzde 38,2 ve bir saatlik SMA50’nin kesiştiği nokta olan 1.803 dolar olarak hizalandı. Değerli metalin satıcıları için bir sonraki durak, bir günlük SMA50, bir haftalık Fibonacci yüzde 38,2 ve bir günlük SMA5’in kesiştiği nokta olan 1.800 dolarda görülüyor. Mehta’ya göre satış baskısı yoğunlaşırsa, ayılar bir hafta Fibonacci yüzde 61,8 temas noktası, bir gün SMA10 ve bir hafta pivot noktası S1 olan 1.792 doları hedefleyecek. Boğaları için bir sonraki savunma hattı, bir gün SMA100’ün göründüğü 1.789 dolarda görülüyor. Altın fiyatları için analizlerini sunan Mehta’ya göre, bir aylık yüzde 23,6 Fibonacci ve dört saatlik SMA100’ün 1.787 dolardaki kesişim noktası test edilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku