Altın İçin Haftalık Tahmin: İşte Seviyeler ve Pivot Noktaları!

108

Altın, daha güçlü ABD doları ve istikrarlı Alman getirileri arasında ılımlı bir teklif vermeye devam ediyor. Tatil havası, hafif takvim ani hareketleri kısıtlamasına rağmen uzmanlara göre covid endişeleri teklife ağırlık verebilir. Ayrıca Fransa Başbakanı Macro’nun konuşması, ABD’nin ikinci kademe verileri, taze dürtü için izlenmesi gereken olaylar arasında sayılıyor. Tüm bu etkenleri değerlendiren analist Anil Panchal değerli metal için izlenmesi gereken seviyelere ilişkin tahminlerini paylaşıyor.

Bu hafta altının piyasalarını etkileyen olaylar neler?

Altın fiyatı pazartesi günkü Avrupa seansına girerken gün içinde 1.600 Euro civarında yüzde 0,18 yükseldi. Sarı metal fiyatları art arda dördüncü gün yükselirken, aylık zirve civarında işlem görüyor. Analist Anil Panchal’a göre değerli metalin bu hareketlerinin arkasında, Omicron korkuları ve daha güçlü ABD bireysel yatırımcılarının satış verileri arasında EUR/USD fiyatlarındaki son gerileme olabilir. XAU/EUR gücüne ek olarak, Alman 10 yıllık Hazine getirilerinde aylık zirve civarında duraklama olabilir. Aynı çizgide, Başkan Joe Biden’in Daha İyi Geri Dönüş (BBB) ​​teşvik planını çevreleyen artan enflasyon konuşmaları ve iyimserlik var.

Fransız günlük covid enfeksiyonlarında rekor bir artış ve virüs kaynaklı hastaneye yatışlarda aylık bazda yüzde 45’lik bir artış, XAU/EUR alıcılarını zorluyor. Yine de ABD bireysel yatırımcıların satışlarında yüzde 8,5’lik bir artış ve ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in enflasyonu düşürmeye hazır olması altın alıcılarını umutlu kılıyor. Bu oyunların ortasında, ABD 10 yıllık Hazine tahvilleri önceki gün parlayan iki haftanın en yüksek seviyesinden geri adım atarak 1,1 baz puan (bps) düşüşle 1.482’ye gerilerken, hisse senedi vadeli işlemleri basın anına kadar hafif kazançlar yazdırdı. Analist Anil Panchal’a göre piyasalardaki tatil havası ve önemli veri eksikliği göz önüne alındığında, XAU/EUR yükselişi daha yavaş bir hızda sürdürebilir. Yine de analiste göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yorumları ve yukarıda bahsedilen risk katalizörleri bir ara yön sunabilir.

Altın fiyatı için izlenmesi gereken seviyeler

Altının fiyatları, daha sıkı Momentum çizgisinin ortasında önemli SMA’ların üzerinde seyrediyor. Ayrıca değerli metalin aylık direnç çizgisi 1.602 Euro civarında başka bir mücadeleye işaret ediyor. Altın fiyatında 1,603 Euro civarındaki aylık zirve ve kasım ayının sonundaki 1,610 Euro civarındaki yükselişin, XAU/EUR boğalarının 1,633 Euro direnç seviyesini görmeden önce yukarı yönlü ekstra engeller olarak hareket edeceğini belirtmekte fayda var.

Kriptoarena.com olarak sıklıkla analizlerine başvurduğumuz Anil Panchal’a göre teklifin 1,633 Euro’nun üzerindeki başarılı işlemi sırasında, kasım ayının 1,6554 Euro’luk zirvesinin grafiğe geri dönmesi gerrekiyor. Bu arada, geri çekilme hamleleri, 100-SMA seviyesi olan 1.582 Euro’nun ötesine geçene kadar belirsizliğini koruyor. Analiste göre altın satıcıları 1.582 Euro’luk desteği ele geçirmeyi başarırsa, odak noktası 1.555€’ya yakın aylık en düşük seviye olacak. Genel olarak, XAU/EUR bir toparlanma modunda kalmaya devam etmesine rağmen yıl sonu hareketsizliği yukarı yönlü ivmeyi zorluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku