Dijital yuan hazır mı?

0 0

Çin Halk Bankası eski bir üst düzey yetkilisi ülkenin dijital para biriminin mimari gelişimini tamamladığını söyledi.
Çin Halk Bankası Ulusal İdari Yardım Fonu Konseyinin eski başkan yardımcısı Wang Zhong¬min Çin merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) mimari gelişimini tamamladığını açıkladı.
Wang anılan duyuruyu Tencent Fintech Research Institute ve Fintech 50 Forum tarafından Pekinde düzenlenen çevrimiçi 2020 Fintech Forum’da yaptı.
Çin kripto para birimlerinin egemen dijital para birimleriyle birlikte var olabileceği bir ödeme altyapısı oluşturmaya çalışıyor.
Wang salgının dijital para alanındaki rekabeti artırdığını; dijital para alanında böyle bir sistemin daha sağlıklı rekabet ve işbirliği için ortam yaratacağını söyledi.
ÇİN CBDC’Sİ TEST AŞAMASINDA

Wang ayrıca Çin’in merkez bankası dijital parasının (CBDC) test aşamasında olduğunu söyledi.

Çin teknoloji ve ödeme şirketleri Alibaba Tencent Huawei ve China Merchants Bankın geliştirme ve testte Çin Halk Bankası ile birlikte çalıştığına inanılıyor.
Çinin dijital para birimini ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı konusunda net bilgi olmasa da Ledger Vault Asya-Pasifik bölgesi başkanı Glenn Woo Cointelegrapha verdiği mülakatta “dijital yuan”ın dünya çapında piyasaya sürülecek ilk devlet destekli sanal para birimi olacağını söyledi

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku