Bu haber gündeme bomba gibi düştü

0 1

Finansal teknoloji devi PayPalın doğrudan 325 milyon kullanıcıya kripto para ticareti hizmetleri sunmayı planladığı bildirdi.

Bu haber sonrası Bitcoin 9 bin 600 dolar seviyesinin de üzerine çıktı.

CoinDeskin kaynakları bilmeye dayandığı haberine göre şirket bu hizmeti hem PayPal hem de yan kuruluşu Venmo aracılığıyla sunacak. Kullanıcılar ayrıca kripto para birimlerini bu platformlarda saklayabilecekler.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

PayPalın likidite kaynağı için birden fazla borsa ile çalışması beklenirken şu anda hangi kripto para birimlerinin mevcut olacağı belirsizliğini koruyor.

Özelliğin önümüzdeki üç ay veya daha önce kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

PayPal planlar hakkında yorum yapmayı reddetti.

Ödeme devinin böyle bir hizmet için Coinbase ile çalışabileceği belirtiliyor. PayPal ve Coinbase arasında 2016ya kadar uzanan uzun süredir devam eden bir iş ilişkisi var. 2018de Coinbase ABD kullanıcıları için anında para çekme için PayPalı entegre etti.

PayPalın şu anki CEOsu Daniel Schulman kripto para birimleriyle yakından ilgilenen bir kişidir. Schulman geçen yıl Bitcoin aldığını söyledi. Şirketin kurucu ortağı Peter Thiel kripto para birimlerinin geleceğine özellikle Bitcoine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku