Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring’den Çarpıcı Bitcoin (BTC) Tahmini

0 96

Bitcoin (BTC) ve altcoinler, perakende ve kurumsal ilgiyle birlikte yeni zirveler kaydetmeye devam ediyor. Önde gelen dijital varlık, dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yine 60 bin dolar’ı geçti ve an itibraiyle 59.738 dolar’dan işlem görüyor.

Lider kripto paranin bir sonraki varış noktasıyla ilgili birkaç spekülasyon var. Birçok analist, piyasalarda zaten aşırı satın alınma yaşandığını ve ağır bir düzeltmenin kaçınılmaz olduğunu öne sürdü. Bazı uzmanlar ise, Bitcoin’in hala tam olarak zirveye ulaşmadığını iddia ediyor.

Stok Akış Modeli (S2F) de dahil olmak üzere bazı ölçütler Bitcoin’in hala yükselişe devam edeceğine işaret ediyor. Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu ve başkanı Perianne Boring’in belirttiği gibi, Bitcoin daha da yükselebilir. Stok Akış Modeli, dijital varlığın bu yıl 100 bin ila 288 bin dolarına ulaşabileceğini tahmin ediyor. CNBC’de konuşan Boring şunları söyledi:

”Stok Akış Modeli, Bitcoin’in bu yıl 100 bin ila 288 bin dolar arasında fiyatlandırılması gerektiğini söylüyor. Bu model üzerinde, Bitcoin hakkında 12 yıllık verilere sahibiz. ABD doları ile ölçüm yaparsanız, bu model yüzde 94 korelasyonludur.

Altın kullandığınızda, bu model yüzde 99 korelasyonludur. Stok Akış Modeli ayrıca 2029’da bir Bitcoin’in 10 bin ons altın olacağını söylüyor. İnsanlar, Bitcoin, altın’ yiyor derken bunu kastediyorlar. ”

Boring’in analizi, bir emtia stokunu yeni üretim akışına göre değerlendiren Stok Akışı (S2F) Modeline dayanmaktadır.

Bitcoin’in Oynaklığı Düşüyor

Bitcoin’in oynaklığı son birkaç ayda kademeli olarak azaldı. JP Morgan analistleri, bunun bankacılık sektöründe benimsenmeyi kolaylaştırabileceğine inanıyor. Bitcoin’in 60 bin dolar ‘a yükselmesinin ardından, büyük bir geri çekilme bekleniyordu, ancak bunun yerine fiyat istikrar kazandı.

Son yedi günde, bitcoin’in fiyatı 56 bin dolarlık destek ile 60 bin dolarlık direnç arasında kaldı. Piyasa değeri hala 1 trilyon doların üzerinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku