Bitcoin için 424 bin dolar hedef dedi, tarih verdi

0 1

YouTube bitcoin ve kripto fiyat analisti Benjamin Cowen BTCnin 20 haftalık hareketli ortalamasını (20MA) makro seviye pazar göstergesi olarak inceleyen yeni bir video yayınladı. 

BİTCOİN CASH FİYAT ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN…

Cowen videosunda Geçmiş verilere dayanarak 20 haftalık hareketli ortalama BTC fiyatı için destek görevi gördüğünde Bitcoin’in bir boğa piyasasında olma eğiliminde olduğunu söyledi. Cowen ayrıca bunun tersi durumunda ise Bitcoin fiyatındaki yukarı yönlü harekete karşı direnç olarak hareket ettiği zamanlar ayı piyasalarında olduğunu ortaya koydu.

Son piyasa döngüsünde Bitcoin fiyatı Haziran 2015te 20 haftalık hareketli ortalamasının üzerine çıktı. Şubat 2016da 33 hafta sonrasına kadar bu seviyenin üzerinde kaldı ve daha sonra destek oluşturdu. 

Bitcoin bu mevcut döngüde ilk olarak Mart 2019da 20 haftalık MAnın üzerine çıktı. Yaklaşık 26 hafta boyunca desteğe ihtiyaç duymadan bu seviyenin üzerinde kaldı. Sonra aşağıya yönlü bir hareket başladı ve yakın zamanda 43 hafta sonra 20MAyı tekrar kırdı. 

Peki hedef ne?

Açıkçası 20MAnın artık uzatılmış bir Bitcoin boğa koşusu için destek olup olmayacağına dair bir gösterge yok. Ancak döngüde bu noktaya ulaştığımızı ve Şubat 2016dan bu yana elde ettiğimiz aynı kazancı yansıttığımızı varsayarsak etkileyici bir yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) buluyoruz.

Tarihsel olarak bakıldığı zaman son döngüdeki kazançlar yüzde 5 bin civarındaydı ve 20MA’nın ilk desteklenmesinden 97 hafta sonra meydana geldi. Bu durum tekrarlanırsa eğer Kasım 2021 civarında Bitcoin fiyatının 424 bin dolara ulaşmasının mümkün olduğu ifade ediliyor.

Bunun yanında Cowen yüzde 5 bin gibi çok büyük bir artışın yaşanacağını düşünmüyor. Ancak yüzde bin ya da yüzde bin 500 gibi artışların mümkün olduğunu dile getiriyor. Ayrıca Cowen piyasa döngülerinin uzadığının da altını çiziyor. Dolayısıyla yarılanma ile yeni bir ATH arasındaki süre bu sefer biraz daha uzun olabilir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku