Dijital dolar, dijital euro ve dijital yuan Bitcoin i nasıl etkileyecek?

0 0

CNBCden Brian Kelly merkez bankası dijital para birimlerinin nihayetinde Bitcoin ve kripto piyasalarını olumlu yönde etkileyeceğine inandığını söylüyor.

Dijital para yatırım firması BKCMnin CEOsu Fast Moneynin yeni bir bölümünde Bitcoinin sabit arzı ile hükümetlerden sonsuz para basımı arasındaki keskin karşıtlığın dünyadaki fiat para birimleri dijitalleştikçe daha da büyüyeceğini söylüyor.

“Dijital euro dijital yuan veya dijital dolar aslında Bitcoin için bir rekabet oluşturmayacak çünkü Bitcoinin temel değer önerisi sabit bir arza sahip olmasıdır. Avrupa Merkez Bankasının sabit arzı olacak bir dijital para birimi çıkaracağını hayal edemiyorum. Aslında dijital olarak daha fazla para basmanın onlar için çok daha kolay olacağını düşünürdüm. Bunların fiat para sahipleri için daha fazla risk olduğunu düşünüyorum ve bu Bitcoinin neden dijital altın benzeri bir ürün olduğunu vurguluyor.”

BTC fiyatının nereye gittiğine gelince Kelly buna bir rakam koymayacağını söylüyor ancak  kripto para biriminin yarılanma sonrası rallisinin henüz bitmediğine inanıyor.

“Bitcoin 16.000 $ ın üzerindeydi sanırım. Muhtemelen 2017nin sonlarında 2018de satın alan ve üç yıl sonra bundan kurtulmak isteyecek bazı insanlar olduğundan şüpheleniyorum. Bu yüzden bir gerileme görmek beni şaşırtmaz.

Ancak daha uzun vadede bu konudaki görüşüm var olan tüm Bitcoinin toplam piyasa değerinin 300 milyar dolar olduğu. Var olan tüm altının toplam değeri 10 trilyon dolar. Bitcoin gerçekten altın piyasasının bir kısmını bozacaksa 300 milyar dolarlık toplam değerleme yanlış sayıdır ve yukarı taraf için çok fazla kapsam olduğunu görebilirsiniz. Ve buna ek olarak baharda bahsettiğimiz yarılanmalara bakarsanız kazanımların çoğunun yarılanmadan sonraki yıl olduğu ve o yılın yedinci ay sonrasına denk geldik ve şu an Bitcoinin yapması gerekeni yapıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku