Diğer Kripto Para Birimleri Düşerken Cardano nun (ADA) Başarısının Ardındaki Faktörler Neler?

0 9

Cardano blockchainin kripto para birimi olan ADA geçen hafta yüzde 13 geçen ay yüzde 269 ve geçen yıldan bu yana yüzde 2.633 arttı. Bu devasa yükseliş ivmesiyle piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olmayı başardı.

Bugün piyasanın geri kalanı kırmızı renkte olmasına rağmen ADA 1.41 dolar a kadar yükselmeye devam etti. Bu hafta Bitcoin yüzde 15 Ethereum ise yüzde 22 düştü.

Nomicsten alınan verilere göre fiyatının Elon Musk tweetlerinin yükselmesine yardımcı olduğu Dogecoin dışında Cardano bu yıl ilk 20de en iyi performans gösteren kripto para birimi. Etkileyici bir şekilde ve Dogecoin gibi  ABD yatırımcıları için önemli bir platform olan Coinbasede listelenmemiş olmasına rağmen iyi performans gösterdi.

Fiyat Neden Yükseliyor?

Fiyat yükselişinin ardında muhtemelen iki faktör var. Birincisi Mart başındaki hard forking ve bu iyi bir gelişme. Cardanonun arkasındaki birincil geliştirme ekibi olan IOHKdan Tim Harrison Cardanonun hard forku “Mary”den sonra Cardanonun “merkezi olmayan çok varlıklı bir akıllı sözleşme platformu” haline geleceğini söyledi.

Yani akıllı sözleşmeler merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFTler ağa geliyor. Cardano blockchaini Ethereumun tüm bunlara sahip olduğu düşünüldüğünde bu çok büyük bir olay gibi görünmeyebilir. Ancak Ethereumdaki işlem ücretlerinin ne kadar yükseldiğini gördünüz mü?

Yine de blockchain projeleri her zaman yükseltmeler entegrasyonlar ve yeni özellikler alır. Cardano ana akım medyanın ilgisini çektiği bir zamanda NFTleri tanıtmaya hazırlanıyor. Bu harika bir zamanlama.

En Mantıklı Yatırım

Fiyatı artırabilecek ikinci bir faktör bu hafta Dubai merkezli kripto para yatırım şirketi olan FD7nin ADA ve Polkadot satın alabilmesi için 750 milyon dolarlık Bitcoin satacağı haberi.

Yatırım araştırma şirketi Quantum Economicsin iletişim direktörü Gerald Votta şunları söyledi:

“Cardano bir doların üzerinde işlem gördüğünden ve platformda pek çok iyi düşünülmüş gelişme olduğundan bu FD7nin daha büyük kazançlar için yapabileceği en mantıklı yatırım olabilir “

Ancak FD7 yatırımının diğer yatırımı olan Polkadot hafta boyunca yüzde 13lük bir düşüş yaşadı bu nedenle yükseliş eğilimindeki ADA piyasasının tamamen FDYnin yatırımına bağlı olması pek olası değil.

Ethereumun da kurucularından olan Cardanonun kurucusu Charles Hoskinson piyasadaki ivmenin arkasında ne olduğunu bilmiyor. Hoskinson şunları ekledi:

“Fiyatların neden bu şekilde yükseldiğini bilseydim o zaman bir kurucu değil tüccar olurdum. Cardano ekosisteminin büyümesine ve endüstrimizin gelişmekte olan dünyada kullanımının ve faydasının gerçekleştirilmesine odaklandım.”

 

 .

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku