Dev yatırım şirketinden 515 milyon dolarlık kripto para fonu

0 1

İki hafta önce risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitzin (a16z) 450 milyon dolarlık bir kripto fonu oluşturmaya hazırlandığını açıklanmıştı. Şirket resmi duyuruyu yaptı ve planlananın ötesinde 515 milyon dolar değerinde ikinci bir kripto para fonu açıkladı. a16z fon; Web 3 ve daha fazlasına odaklanan ödemelere merkezi olmayan finans kripto ve blockchain girişimlerine yatırım yapacağını söyledi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİ TIKLAYIN

Fonun kurucu ortakları Chris Dixon ve Katie Haun konuyla ilgili olarak “Ödeme blokzincirleri e-postanın postanelere yaptığının aynısını bankalara yapabilirler” dedi.

DeFi’nin potansiyeliyle ilgili ise ikili kripto dünyasındaki protokollerin Blockchain’lerle birlikte borç verme türevler sigorta ve trading sektörlerini de ciddi şekilde dönüştürebileceğini belirterek “İnternet iş dünyası modellerinin bir sonraki büyük dalgasının kripto sektöründen çıkacağını düşünüyoruz” yorumunu yaptı.

İlk kripto para fonunda 350 milyon dolar topladılar

A16z “2. Kripto fonu” şirketin 450 milyon dolarlık yeni bir kripto fonu oluşturacağı haberinden sadece birkaç gün sonra hayat buldu. 2018de A16z ilk kripto fonu için 350 milyon dolar topladı ve Coinbase Terazi Maker Bileşik gibi önemli şirketler.

Yatırım devi 10 yıl önce Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kuruldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku