Dev Yatırım Bankası JPMorgan’dan Çarpıcı Rapor!

0 78

Perakende tüccarlar, PayPal ve Square aracılığıyla büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın alıyor.

ABD’nin önde gelen yatırım bankası JPMorgan stratejistlerin araştırmasına göre, perakende tüccarları, Bitcoin satın almak için fintech şirketlerine akın ediyor.

JPMorgan’ın verileri, perakende yatırımcıların PayPal ve Square kullanarak bu senenin ilk çeyreğinde 187 bin’den fazla Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

JPMorgan’ın analistleri, kurumların aynı dönemde 173 bin BTC satın aldığını tahmin etmektedir.

JP Morgan, bulgularını bildirmek için perakende platformlarından ve Chicago Ticaret Borsası gibi kurumsal araçlardan gelen fon akışlarını ve ayrıca BTC alımları üzerindeki büyük fonlardan gelen duyuruları analiz etti.

Oanda Corp’da kıdemli pazar analisti olan Ed Moya, perakende faaliyetini sosyal medyaya, mevcut NFT çılgınlığına ve teşvik ödemelerine bağladı. Analist, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Reddit ile beslenen borsa çılgınlığı duruldu ve şimdi rekor fiyatlara satılan dijital sanat eserleri ve 1400 dolar teşvik yardımını almış perakende tüccarları kontrolü ele alıyor.”

“Hisse senedi çılgınlığı” ticareti birçok perakende tüccarı yakarken, Bitcoin’in ezici bir şekilde yükselişe geçti ve salgın sırasında insanların “umudu ” oldu”

MJP Varlık Danışmanları başkanı Brian Vendig, Bitcoin’e yapılan son kurumsal yatırım dalgasının ardından perakende talebinin kaçırılma korkusu (FOMO) tarafından yönlendirildiğini öne sürdü.

Kripto piyasası toplayıcısı Glassnode’dan gelen veriler, perakende yatırımcılarının gerçekten piyasaya  girldiklerini doğruluyor. 15 Mart’ta Glassnode, 2021’de bir kuruluşun net büyümesinin arttığını kaydetti:

“Bu, yeni perakende yatırımcılarının sektöre girdiğinin güçlü bir göstergesi.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku