Dev şirketten iflas başvurusu…

0 1

Wirecard AG büyük bir muhasebe skandalının ardından şirketin eski CEOsunun tutuklanması sonrasında iflas başvurusunda bulundu.

Bloomberg’de yer alan habere göre bilançosundan kaybolan 2 milyar dolarlık tutarı açıklamakta zorluk çeken şirketin yönetimi tarafından yapılan açıklamada Münihte yapılan koruma başvurusuyla ilgili olarak aşırı borçluluk işaret edildi. Ayrıca şirket iştirakleri için de başvuruda bulundu.

İsminin açıklanmasını istemeyen konu hakında bilgi sahibi bir kaynak Wirecard Bankin sürece dahil olmadığını söyledi. Almanyada bankaların borçlarını ödeme zorluğu çektiğine ilişkin kararlar finansal düzenleyici kurum BaFin tarafından veriliyor.

Bilançosundan 1.9 milyar euronun kaybolduğunu açıklaması sonrasında hızla gözden düşen şirket sadece bir hafta öncesinde Almanyanın finans sektörünün geleceği olarak görülüyordu.

Söz konusu gelişmelerin ardından Wirecardın hisseleri sert bir şekilde düşerken yirmi yıl boyunca şirketin başında olan CEO Markus Braun muhasebe yolsuzluğu soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku