Dev Şirketin CEO’sundan “Bitcoin Güvenli liman” söylemine itiraz geldi

0 0

BMO Financial Group olarak faaliyet gösteren Kanada Merkezli çok uluslu bir yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi olan Bank of Montreal’in CEO’su Brian Belski CNN Business programında yaptığı açıklamada Bitcoin için güvenli bir liman olduğunu söylemenin henüz çok erken olduğunu ifade ediyor.

Belski yapmış olduğu açıklamada:

“Bitcoin özellikle son birkaç yıldır fiyat olarak aşırı derecede değişken. Şimdiye kadar belki de gördüğüm en çekici şey. Ancak yatırımlarımı cinsiyet çekiciliğine dayandırmıyorum. Yatırımımı daha uzun vadeli bir perspektife dayandırıyorum. Ve bence uzun vadeli bakış açısı Bitcoin’e  o kadar güvenli bir sığınak olarak bakılmamasını gerektiriyor. Bitcoin’in güvenli bir liman olduğunu söylemenin henüz çok erken olduğunu düşünüyorum.”

Belski’nin sözleri ABD hisse senedi piyasası için 2019’un en kötü günlerinden birini yaşayan Nasdaq Composite S&P 500 ve Dow Industrial ortalamalarının yıllık olarak çok düşük olduğu bir zamanda geldi. Böyle bir ortamda yatırımcılar genellikle mal varlıkları için güvenli bir yer ararlar ve Bitcoin kimilerine göre güvenli bir liman statüsünde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku