Dev Şirket 10 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 1

  Son 6 ayda 13 milyar doların üzerinde Bitcoin satın alan yazılım devi MicroStrategy en son Bitcoin düşüşünde her biri 31.808 dolardan 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirket toplam Bitcoin tutarını 2.27 milyar dolar değerindeki 70784 BTCye  çıkardı.

Bu MicroStrategynin ilk kez dipten satın alması değil. Bugünkü satın alma işleminden önce Microstrategy son dipte yaklaşık 650 milyon dolar değerinde BTC satın almıştı ve bu da Bitcoine olan güvenlerinin giderek arttığını ve daha fazla yatırım yaptıklarını kanıtladı.

Bitcoin fiyatı geçen Aralık ayında MicroStrategynin son Bitcoini dipten satın aldığı zamana oldukça benzer şekilde günlük en düşük 28.900 doları kaydettikten sonra 32.500 dolar ın üzerine çıktı.

MicroStrategy geçen yılın Ağustos ayının sonuna doğru Bitcoin satın almaya başladı. o zamandan beri Bitcoine yatırım yapan şirket şu anda en çok yükselen kurumlar arasında yer alıyor. Milyar dolarlık şirket Bitcoini nakit ve altından daha üstün bir hazine rezerv varlığı olarak görüyor ve bu nedeni BTCye yatırım için birincil faktör olarak belirtti. Şirket verdiği bu yatırım kararıyla gelirini 6 ay içinde ikiye katlandı.

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor Bitcoinin geleneksel fiat üzerindeki üstünlüğü hakkındaki düşüncelerini sık sık paylaşan büyük bir Bitcoin savunucusuna dönüştü ve  daha birçok kurumun BTCye yatırım yapacağını yineledi.

 Kurumlar ve Balinalar Dipleri Satın Alıyor Peki Ya Siz?

Son 48 saatte Bitcoindeki düşüş birçok yatırımcıyı Bitcoinin 30 bin doların üzerinde pozisyonunu koruyup koruyamayacağı konusunda endişeye soktu ancak lider kripto para birimi 32 bin doların üzerine çıktı ve şu anda 33 bin dolar seviyesini yeniden kazanmak istiyor. Birçoğu son fiyat düşüşünü çift harcamadan kaynaklanan korku belirsilik ve şüpheye bağlıyor ancak zincir üstü metrikler balinalar ve kurumların bu fiyat düşüşünde coinlerini tuttuklarını gösterdiği için balinalar ve kurumlar bu konuda pek rahatsız görünmemektedir.

1000den fazla BTCye sahip Bitcoin cüzdanlarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu da balinaların satmadıklarını gösteriyor. Kurumlar dipten aldıkları için başka bir boğa koşusunu bekliyor gibi görünüyor. Borsalardaki likidite kururken ve balinalar BTClerini borsalardan uzaklaştırmaya başlarken lider kripto para birimi başka bir büyük hareket için hazırlık yapıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku