Blockchain ve Kripto Para Veri Platformu LongHash ten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Değerlendirmesi

0 1

Uzmanlar genellikle altcoinlerin Bitcoin ile yükseliş kaydettiğini ve hatta Bitcoin ile düştüğünü söylüyor. Longhash raporu son yedi gün içinde altcoinlerin yüzde 92sinin “Bitcoinden daha iyi performans gösterdiğini” açıkladı.

Bitcoin yeni rekor seviyelere yükseldi ve önceki rallilere kıyasla daha az volatilite yaşadığı 30 bin dolar aralığının üzerinde kaldı. Ancak artan fiyatlar ve FUDın (Korku Belirsizlik ve Şüphe)  tüccarları etkimesiyle birlikte varlık en azından şimdilik bir durgunluk dönemiyle karşı karşıya görünüyor. Geçen hafta varlığın fiyatı dolar karşısında yüzde 12 düştü.

Longhash Messarinin fiyat verilerine dayanarak her biri günlük yaklaşık 100 milyon dolarlık işlem hacmi bildiren 69 kripto tokeni takip etti. Bu token fiyatlarının yüzde 66sı geçen hafta arttı ve dolar karşısında artış gösteren 46 tokenin yarısından fazlası yüzde 10dan fazla arttı.

Token fiyatlarının yalnızca yüzde 33ü dolar karşısında düştü. Spesifik olarak Wrapped BTC Dash Bitcoin SC Zcash ve Maker dahil olmak üzere beş tokenın fiyatları çok daha fazla düştü.

Bitcoindeki Düşüş Geçici

Longhash verileri Bitcoinin hafta boyunca düşen tokenler arasında “en hızlı düşüşlerden birini” gördüğünü belirtti. Ancak uzmanlar BTC fiyatlarındaki mevcut düşüşün varlık daha büyük rakamlara ulaşmadan önce geçici bir gerileme olduğunu tahmin ediyor.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı meşru olmayan faaliyetlerle ilişkisi nedeniyle Bitcoinin düzenlenmesi çağrısında bulunduktan günler sonra varlık yeni bir eleştirmen kazandı ve bu da piyasadaki korku belirsizlik ve şüpheyi tetikledi. Son zamanlarda Başkan Biden’in Hazine Bakanı adayı Janet Yellen kripto para birimlerinin “özel bir endişe” yatattığını söyledi.

Altcoinler Bitcoinden daha iyi performans gösteriyor gibi görünse de şu anda büyük piyasa değeri göz önüne alındığında hiçbir kripto para birimi Bitcoinin yerini alamaz. Örneğin Ethereum geçen hafta Bitcoin karşısında yüzde 22 arttı ancak Longhashın belirttiği gibi “Etherin piyasa değeri dört katına çıkabilir ve yine de Bitcoinin gerisinde kalabilir.”

Son 24 saatte yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto paraya çevrildi ve Bitcoin yaklaşık yüzde 12  düştü. Ayrıca CryptoQuanttan Ki Young Juya göre balinalar fiyatları daha da etkileyebilecek olan borsalara Bitcoin yatırıyorlardı. Ju şunları söyledi: 

Balinalar borsalara BTC yatırıyor. Hiç şüphe yok ki Bitcoin bu yıl 100 bin dolara ulaşacak ancak kısa vadede Coinbaseprodan önemli bir satın alma baskısı görmezsek BTCnin düşmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku