Bitcoin (BTC) Satın Alacak Sıradaki Kurumsal Yatırımcılar Bu Şirketler Olabilir

0 45

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü 57 bin dolar’ın üzerine çıktıktan sonra, an itibariyle 56 bin dolar’lık önemli desteğinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC şu anda borsalarda stablecoin arzının azalmasıyla aşağı yönlü bir baskı ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin yatırımcıları en son gelişmeleri yakından gözlemliyor ve BTC’yi 60 bin dolar’ın üzerine çıkarabilecek bir sonraki büyük kurumsal duyuruyu hevesle bekliyorlar. Piyasa analistlerine göre, bir sonraki büyük kurumsal Bitcoin yatırımı GameStop’tan veya teknoloji devi Oracle’dan gelebilir.

GameStop (NYSE: GME), Ocak ayında Wall Street’i salladı ve 350 dolar’a çıktı. Ancak sessiz bir Şubat ayından sonra hisse senedi tekrar yükselmeye başladı. Son 20 gün içinde GameStop, Çarşamba günkü oturumu yüzde 7 artarak, 265 dolar’a tamamlayarak yüzde 500 daha yükseldi.

CNBC danışmanları sürekli olarak GameStop yönetim kuruluna Bitcoin satın almaları için ipuçları veriyor ve tavsiyelerde bulunuyor. Çarşamba günü, CNBC danışma konseyi Douglas Boneparth şöyle bir tweet attı:

“GameStop’ın hisse senetlerini bölmesi, S&P 500’e eklenmesi ve bilançosunu Bitcoin’e dönüştürmesi an meselesi”.

Geçen ay, CNBC-TV sunucusu Jim Cramer de GameStop için benzer bir hamle önerdi. Cramer, 1 milyar dolarlık hisse senedi opsiyonu çıkarmak yerine 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almasını önerdi.

Cramer, ayrıca şunları ekledi: “Tamam, Gamestop’un hisse senedi satmak için bir şansı daha var. Ama bunu yapmayacak, bu yüzden bununla tekrar başa çıkmak zorundayız. SEC kriz geçiriyor olmalı!”

Oracle Bitcoin Satın Alabilir

Öte yandan, kurumsal ve teknoloji devi Oracle’ın Bitcoin sektörüne girdiğine dair güçlü söylentiler var. Oracle’ın yıl sonu finansal raporunda 72 bin BTC satın aldığını duyuracağına dair güçlü duyumlar vardı. Ancak, şu ana kadar böyle bir açıklama gelmedi.

CNBC’ye konuşan Oracle kurucu ortağı Larry Ellison, Bitcoin’e olumlu bakıyor. Ancak, şirketin yatırım planları hakkında detaylar vermekten kaçındı.

Ancak Oracle’dan henüz bir duyuru yapılmış olmaması, teknoloji devinin gelecekte Bitcoin’e girme olasılığını tamamen ortadan kaldırmıyor. Girişimci Jeff Booth şöyle bir tweet attı:

”Bitcoin herkesi cezbetmeye devam ediyor. Oracle’ın Bitcoin’e yatırım yapacak bir sonraki kurumsal şirket olacağından şüphem yoktur. Bunu hissedebiliyorum”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku