Dev Hedge Fonu Efsanesi, Kripto Para Kervanına Giriyor!

23

Financial Times’ın haberine göre, yönetimi altında 55 milyar dolarlık finansal varlık bulunan Londra Hedge Fonu, kripto para piyasasına giren en son kurum oldu. Hedge fonu, Blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerinin yanı sıra sabit paralar için ödeme sistemlerine yatırım yapmak istiyor.

Birleşik Krallık hedge fonu kripto para altyapısı oluşturuyor

Londra merkezli kurumsal yatırım firması Marshall Wace’in dijital finans şirketlerine yatırım yapacak özel bir portföy başlatmayı düşündüğü bildiriliyor. Wace şu anda kripto ekosistemine giriyor olabilir, ancak yatırım şirketi, stabilcoin USD Coin’in arkasındaki ABD finansal teknoloji firması Circle’a zaten yatırım yapmıştı. Hedge fon, oluşturmayı planladığı bu özel portföy için potansiyel yatırımcılara bilgi veriyor. Ancak oluşturulması planlanan bu özel portföyün büyüklüğü ve  lansman tarihi hakkında henüz netlik yok. Wace’in duyurusu, hedge fonlarının beş yıl içinde kripto para tahsislerini %7,2 artıracağını öne süren yakın tarihli bir anketten sadece haftalar sonra geldi.

Wace, Stablecoin Altyapısına Odaklanacak

Konuya aşina olan bir kişi, Wace grubunun yatırımının odak noktasının stabilcoin altyapısı oluşturmaya odaklanacağını öne sürdü. Yeni kripto para girişimine Marshall Wace’in CEO’su Amit Rajpal başkanlık edecek. Özel portföy, dalgalanmadan önce sağlık şirketlerine yatırım yapan sağlık fonuna oldukça benzer olacağı öngörülüyor. Kripto para piyasası artık neredeyse iki aydır piyasada bir ayı downtrend olmasına rağmen bu yıl kurumsal cazibe kazanmaya devam etmiştir. Hükümetten gelen düzenleyici belirsizliğe rağmen, kripto para yatırımı yapan hedge fonları, bankacılık devleri ve diğer yatırım firmalarının sayısı artmaya devam ediyor. Bu tür fonlar yalnızca kurumsal müşterilerin kripto paraya erişimine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda büyük yatırımcıların yatırım yapabileceği şikâyet edilebilir ve güvenli bir ürün sağlıyor.

Birleşik Krallık hedge fonunun kripto para altyapısı oluşturmaya odaklanması, özellikle geleneksel finans ve kripto paralar arasında bir köprü sunan stablecoin’ler ve aynı zamanda ana akım finans kurumlarının kripto evreninde bir etki yaratmaya odaklandığını da gösteriyor. Geçen yıl boyunca, kripto ekosistemini spekülatif bir yatırım olarak gören bu geleneksel kurumların hissiyatı önemli ölçüde değişti, şimdi müşterilerinin kripto ekosistemine erişmeleri için köprüler kuruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku