Deutsche Bank tan kritik uyarı…

0 0

Avrupa ve Amerikada yayılmaya devam eden koronavirüs salgınının etkisi küresel pazarlarda devam ediyor. Türkiyedeki salgın dolar / TL paritesi üzerindeki etkisini artırmaya devam ederken Eylül 2018den bu yana görünmeyen 660 TL seviyesine ulaştı.

BİTCOİN YORUMUM İÇİN TIKLAYIN

Küresel ekonomide işler iyi gitmese de Deutsche Bank ekonomisti Oliver Harvey koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak için harcanan paranın büyük bir aşırı enflasyona yol açacağı konusunda uyarıyor.

Zero Hedgee göre Harvey “Politika yapıcıların ve akademisyenlerin çözümün büyük bir teşvik olduğunu düşündüklerinden endişelenmeliyiz. Bunun nedeni politikacıların arzı sabit tutarken talep oranını birkaç ay öncesine döndürmeye çalışması. Başka bir deyişle hükümetler sokağa çıkma yasağı öncesinde harcama seviyelerini sabit tutmaya ve aynı döneme getirmeye çalışırsa mal ve hizmetlerin satın alınamaması nedeniyle daha fazla para olacaktır bu da enflasyona ve çok daha fazlasına yol açacaktır” diyor.

İzlemesinde Harvey hükümetlerin katı kurallarla arzı kısıtladığı bir dönemde parasal genişleme yaratarak harcama politikası uygulamalarının felaket olacağını öne sürdü. Deutsche Bank ekonomisti “Bu hiperenflasyona neden olabilir ve aslında bu politikanın uygulanması insanların yaşam standartlarına daha fazla zarar verebilir. Hiçbir şey yapmamak daha iyi olurdu” yorumunu yaptı.

Harveyye göre şu anda tüm zamanların en düşük seviyelerinde işlem gören ABD ve Euro bölgesinde altın ve enflasyon bonoları satın almak iyi bir korunma ve yatırım stratejisidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku