Interpol den kripto para takibi için iş birliği

0 2

Uluslararası Kriminal Polis Servisi (Interpol) kripto para birimi işlemleri için “internetin karanlık bölgesi” olarak bilinen Karanlık Webdeki (Karanlık Ağ) işlemleri izlemek için Güney Koreli veri istihbarat şirketi S2W Lab ile ortaklık yaptığını açıkladı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

S2W Lab tarafından yapılan açıklamaya göre şirket kripto para birimi kullanımı da dahil olmak üzere karanlık web etkinliğini analiz etmek ve izlemek için Interpol ile bir yıllık bir sözleşme imzaladı.

Açıklamada yeterli izleme araçlarının bulunmaması nedeniyle karanlık web portalları kredi kartı ve pasaport bilgilerinin yasadışı ticaret de dahil olmak üzere bir siber suç merkezi olarak ortaya çıktığı belirtildi.

2018 yılında kurulan girişim benzersiz AI tabanlı “çok alanlı bir analiz motoru” kullanarak veri toplar ve karanlık ağı analiz eder. S2W Labs şu anda birden çok saat dilimi ve birden çok etki alanında bağlantı bulan bir veritabanı oluşturma sürecinde.

S2W Labs CEOsu Suh Sangduk “Kripto para birimlerinin geniş kullanımı ve özellikleri nedeniyle Dark Webde siber suçlara yanıt vermek çok zor. Teknolojimizi kullanarak uluslararası istihbarat teşkilatlarıyla iş birliği yapacağız ve iyilik için bir şeyler yapacağız” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku