Deutsche Bank stratejistinden kriz yorumu: Dijital para gelecek

0 0

Deutsche Bankın makro stratejisti koronavirüs salgınının dijital para birimlerinin benimsenmesinde kritik bir rol oynayacağını belirtti. Deutsche Bankın araştırmasına göre; Dünyadaki birçok ülkede dijital paraya geçiş ve benimsenmesi koronavirüs salgını ile hızlanacaktır.

GÜNEY KORE DİJİTAL PARA ÇALIŞMALARINDA VİTES DEĞİŞTİRDİ… TIKLAYIN

Araştırma departmanı 3 Nisanda tweet attı… Bankanın makro stratejisti Marion Labourenin makalesine yapılan atıfta “Birçok hükümet ve hükümet nakit parayı risk olarak kabul ettiğinde Covid-19 salgını merkez bankalarının yolunu açıyor dijital para birimi. Takım arkadaşımız Marion Labourea göre bu dijital paraya geçme taleplerini artıracak” denildi

“COVID-19 Nakit Çıkışı” başlıklı makalede Decrypt ülkelerin nakit kullanımlarını yeniden gözden geçirmeleri için bir nedenleri olduğunu bildirdi çünkü elden ele fiziksel para diğer tarafa bulaşıcı hastalığa neden olabilir. Araştırmacılar Çinin şu anda nakit dezenfekte etmeye başlayan birkaç ülkeden biri olduğunu söylüyor ancak diğer büyük ülkeler bu seçeneği yakında tartışmaya açacaklar.

Makalede ayrıca “COVID-19 dijital ödemeleri tamamen ana akıma getiren bir katalizör olabilir. “Dijital ödeme endüstrisi şimdi şaşırtıcı bir şekilde krizin getireceği fırsatlara odaklanıyor.”

Bununla birlikte nakit kullanımının hala insanların yaşamında çok önemli bir rolü vardır. Deutsche Bankın son araştırmasına göre; Gelişmiş ülkelerdeki soruların 3te 1i en sevdikleri ödeme olarak nakit gösterdi. Katılımcıların yarısından fazlası kağıt paranın her zaman insanlar tarafından kullanılabileceğini düşünüyor. Elbette tüm bu nedenler geçiş sürecinin ne kadar karmaşık olacağını ortaya koyuyor.

Bilindiği gibi Çin çevrimiçi banka altyapısını ve yayınlamak üzere olduğu dijital parayı sürekli övüyor ve duyuruyor. Batı ülkeleri Çinin sadece birkaç adım gerisindedir.

Avrupa ülkelerinde ABDde konuyla ilgili olarak; Apple Pay Google Pay PayPal ve diğerleri gibi çözümleri kullanmayı teşvik edecek çok fazla şirket veya teknoloji yok.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku