Deutsche Bank Anketine Katılan Para Yöneticilerinden Bitcoin (BTC) Hakkında Kaygı Verici İfadeler 

0 0

 Deutsche Bank anketine katılan para yöneticilerinin neredeyse yarısı 1-10 ölçeğinde değerlendirildiğinde Bitcoine 10 puan vererek lider kripto paranın büyük bir finansal balon olduğunu belirttiler.

Ankete katılanların çoğu dijital varlığın ve elektrikli otomobil üreticisi Teslanın hisse senedi fiyatlarının önümüzdeki yıl ikiye katlanmayacağını aksine en az yüzde 50 değer kaybedeceğini söyledi.

Para yöneticileri müşteriler için menkul kıymetler alıp satan kişiler veya firmalardır. Müşterilerinin parasını iyi yönetmek için güvene dayalı bir görevleri olduğundan bakış açıları piyasaların önümüzdeki yıl nereye gidebileceğine dair ipuçları sağlıyor.

BofA Anketinin Sonuçları da Olumsuz

 Balon bir varlığın fiyatının doğal değerinden hızla yükselmesi kamuoyunun yatırım trendlerinden ve medya raporlarından etkilenmesidir. Algılanan değer o kadar yükselir ki sonunda “patlar” ve fiyat düşer.

Bitcoin 36 bin dolarıın üzerinde işlem görüyor ve bu fiyat üç ay öncesi fiyatın üç katı.

BofA Global Researchün baş yatırım stratejisti Michael Hartnett bu ayın başlarında Bitcoin 40 bin doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında BTCnin “tüm baloncukların anası” olduğunu söylemişti. Birkaç gün sonra BTC 32 bin seviyesine düşerek kaygı verici bir düzeltme yaşadı. O zamandan beri fiyat kısmen toparlandı fakat belirsizliğini koruyor.

Bu arada Tesla hisseleri şu anda 84455 dolar seviyesinde;16 Kasımda 408 dolardan işlem görüyorlardı.

Yine bugün BofA 8 – 14 Ocak tarihleri ​​arasında  kurumsal müşterilerle yapılan aylık bir anket yayınladı. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere katılımcılar Bitcoini şimdiye kadarki en kalabalık ticaret olarak adlandırdı bu da pek çok kişinin benzer tahminler yaptığı anlamına geliyor. Bitcoin fiyatı yükseliyor. Kalabalık ticaretler genellikle balonlarla ilişkilendirilir.

Bununla birlikte herkes böyle düşünmüyor. Kripto alanındaki bir risk sermayesi şirketi olan Pantera Capital geçen hafta BTCnin fiyat artışını Mayıs 2020 Bitcoin yarılanmasına bağlayan bir yatırımcı raporu yayınladı ve   Pantera’dan Dan Morehead ve Joey Kruga göre tarihsel eğilimler devam ederse “Bitcoin Ağustos 2021de 115.212 dolar seviyesinde zirve yapacak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku