Depresyonla mücadelenin yolu Blockchain de

0 1

Ünlü Hintli-Amerikalı yazar Deepak Chopra Blockchain teknolojisinin mevcut pandemik kriz sırasında ruh sağlığının iyileştirilmesine nasıl yardımcı olabileceğini tartıştı.

Pandemi sırasında intihar oranları artacak

Ulusal Sağlık Enstitüleri web sitesi bu yıl devam eden pandemi sebebiyle endişe kaynağı olan intihar oranlarının yükseldiğini ileri süren bir makale yayınladı. Bunun ele alınması gereken çok önemli bir ruh sağlığı sorunu olduğunu ve intiharlara karşı tedbirlerin mümkün olan en kısa sürede alınması gerektiğini söyledi.

“Pandeminin yayılması genel nüfus ekonomi ve savunmasız gruplar üzerinde daha uzun vadeli etkileri olduğu için intihar daha acil bir endişe haline dönüşecek.”

Makale 1918-1919 yıllarında ortaya çıkan salgında artan intihar vakalarına da değindi. Bu bulgu 2003te şiddetli akut solunum sendromu (SARS) salgını sırasında ABD ve Hong Kongdaki yaşlı insanlar için de geçerli idi.

Bu iki küresel sağlık sorununun ortaya çıkmasından sonra bilim adamları pandemi sırasında intihar oranlarının artmaya bağlı olduğunu ve tedbir amaçlı yapılması gerekenlerden söz etti.

Daha iyi bir gelecek için Blockchain

İntihar önleme ile ilgili olarak mevcut koronavirüs pandemisini ele alan ruh sağlığı savunucusu Chopra vakfının ruh sağlığını ve refahını iyileştirmeye adanmış olduğunu açıkladı. Chopra Vakfı ruh sağlığı kriziyle mücadele etmek ve intihar oranlarını en aza indirmek amacıyla kısa bir süre önce Dr. Leemon Baird ve Mance Harmon tarafından kurulan tanınmış bir dağıtılmış defter teknolojisi şirketi olan Hedera Hashgraph ile ortaklık kurdu.

Forbesa konuşan Chopra meditasyon ve zihinsel sağlık alanındaki çalışmalarını geliştirmek için Blockchain ile ilgili görüşlerini ve bu teknolojiyi kullanmanın faydalarını dile getirdi.

“Bir süredir Blockchaine bakıyorum. Her zaman izlenebilirliğe sahip işbirliğine sahip proof-of-work olan bir platforma ihtiyacımız olduğuna inandım.”

Bununla birlikte Chopra Blockchain ağının bireyler arasında daha yüksek işbirliği şeffaflığa ve dünya çapında daha sağlıklı bir zihinsel alana yol açacağını savundu. Blockchain aracılığıyla insanların bir araya gelip ortak bir vizyona sahip olacağına inandığını söyledi.

Ayrıca Chopra dünyanın şu anda yozlaşmış bir sistem üzerinde nasıl çalıştığını ve liderlerin bölücü ve parçalanmış bir toplum yarattığını tartıştı. Daha sonra Blockchain teknolojisinin bozuk bir sisteme uygulanabilir çözümler sunduğunu söyledi.

Blockchainin desteklediği Never Alone Initiative

Dünyaca ünlü yazar Chopra ve Hedera Hashgraphın pazarlama direktörüne göre dünyada her 40 saniyede bir intihar vakası gerçekleşiyor.

COVİD-19 sırasında artan intihar oranları ve ruh sağlığı krizleriyle mücadele etmek için Deepak Chopra “Never Alone Initiative-Worldwide Allianceı biraraya getirdi. Bu kampanya sayesinde Chopra çevrimiçi herkesin birbirine yardım edebileceği ve konuşabileceği Blockchain tarafından körüklenen küresel bir çevrimiçi topluluğu birleştirmeyi umuyor.

Blockchain sayesinde zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip herkes için konuşma içeriği güvenli bir alan olarak hizmet edecek genel bir sağlıklı ekosistem için izlenebilir uyarlanabilir ve kullanılabilir duruma gelecek.

Chopra ayrıca vakfının “çok sağlam ve güvenli” bir dağıtılmış defter platformuna sahip olduğu için Hedera Hashgraph ile ortak olmayı seçtiğini belirtti. Ayrıca dağıtılmış ledger teknoloji şirketinin dağıtılmış yönetişimi hakkındaki görüşleri kabul etti.

“Hiçbir birim hiçbir ülke ve hiç kimse DLTyi kontrol edemez. Buna ek olarak DLT bağışçıların fonlarının belirli bir amaç için kullanıldığını bilmeleri için şeffaflık ve güven sağlar.”

Kurucu ortak Harmon Deepak Chopranın projesi konusunda hevesli ve yazarın niyetlerinin gerçek olduğunu ve daha sonra herkesin iyiliği için Blockchainin kullanılabilecek alanlarını temsil ettiğini düşünüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku