featured

Altın destekçisine göre, BTC ye olan ilgi artmıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın tutkunu Peter Schiff kripto para topluluğunun vermiş olduğu çabaya karşın Bitcoine olan ilgide artış olmadığını söyledi.

Google Trends verilerine göre Bitcoine olan ilginin altına oranla çok daha az olduğunu Twitter aracılığıyla paylaşan Schiff 2017de varlığın rekor seviyeye ulaşması haricinde Altına olan ilginin BTC için hiçbir zaman olmadığını dile getirdi.

                                                                     Google aramalarında son 5 yılda Altın ve Bitcoin oranları

Altın destekçisi kripto para birimlerine olan ilgide artışın olduğunu söyleyen Bitcoin topluluğuna karşı verilerin aynı doğrultuda olmadığını ifade etti.

“Bitcoin topluluğu BTCye olan ilginin artmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Oysa veriler farklı bir gerçeğe işaret ediyor. Bitcoini şişirmek için gösterdikleri büyük çabaya rağmen coine gösterilen ilgi hala 2019 zirvesinin altında. 2017de ulaşılan zirvenin yanından bile geçmiyor.” 

Bitcoinin zirvede yer aldığı dönem olan 2017 dışında Google aramalarında BTCnin Altını geçemediğini belirten Schiff Diğer yandan Altına olan ilgi ise yeni rekorlara doğru ilerliyor” sözleriyle destekçisi olduğu varlığı es geçmedi.

Altın destekçisine göre, BTC ye olan ilgi artmıyor