“Demokratlar seçimlerini kazanırsa, Bitcoin, altın ve gümüş tavan yapacak”

0 0

Kripto analisti ve ekonomist Alex Krüger Demokratların yaklaşan başkanlık ve kongre seçimlerini kazanması durumunda Bitcoinin “aya çıkacağını” söylüyor.

Krüger ayrıca Bidenin zaferinin altın gümüş ve baz metaller için yükselişe neden olacağına ancak ABD doları ve ham petrol için düşüşe neden olacağını söylüyor.

Krügerin senaryosu gerçekleşirse istatistiksel normlara aykırı olur. SEB Groupta kıdemli FX stratejisti Richard Falkenhäll tarafından yapılan araştırmaya göre başkanlık seçimleri ABD dolarının gücünde büyük bir faktör olma eğiliminde değil ancak genel olarak dolar Demokratik başkanlık zaferlerinin ardından daha iyi performans gösterme eğiliminde.

Krüger kendi adına Demokratların zaferinin” kripto gibi “risk varlıkları” için olumlu bir gelişme olacağını düşünüyor.

Krüger cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunun başarıları üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağına inansa da ikinci bir koronavirüs mali teşvik paketinin geçişinin daha da önemli bir faktör olacağını düşünüyor.

Kripto analisti Başkan Donald Trumpın yeniden seçilmesi durumunda Bitcoin için kısa vadede daha fazla yükseliş olabileceğini düşünüyor ancak Demokratik aday Joe Biden kazanırsa orta ve uzun vadede BTC için bu muhtemelen çok daha iyi olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku