Bitcoin için bu 5 etken tedirgin edici  

0 0

 Bitcoin BitMEXin ABD tarafından mahkemeye verilmesi haberleri üzerine geçen hafta güçlü bir düşüş yaşadı.

Kripto para birimi 10 bin 900 dolar lık yüksek seviyesinden 10 bin 400 dolar civarında yerel bir düşük seviyeye düştü. Bu yaklaşık yüzde 5lik bir düşüşe işaret etti.

Varlık önemli kısa vadeli düşüş teknik sinyalleri oluşturduğundan BTC ne yazık ki daha düşük seviyeye dönebilir.

Art arda gelen pek çok sinyal kripto para biriminin eğiliminin düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Saf teknik sinyallere ek olarak kripto para hafta sonu boyunca olumsuz yönde bir CME vadeli işlemler boşluğu oluşturdu.

Bitcoin Kısa Dönem Düşüş Teknik Sinyalleri Oluşturuyor

Bitcoin 10 bin 400 dolar civarında olan son düşük seviyelerden bu yana yüzde birkaç yükseldi BTC sadece bir gün önce 10 bin 800 dolara doğru hareket etti. Önde gelen kripto para birimi BitMEX haberlerinin ardından başka bir düşüşü önlemeye çalışırken şu anda 10 bin 550 dolar dan işlem görüyor.

Bir yatırımcıya göre dijital para bir dizi kısa vadeli teknik sinyal oluşturuyor. İddiaya göre tespit ettiği beş sinyal var yani Bitcoinin daha düşük hareket edeceğini gösteren bir takım etkenden söz edilebilir.

 Bu isinyalleri şöyle sıralayabiliriz:

Bitcoin uzun bir ters fitil ile işaretlenmiş bir gravestone “(mezar taşı) doji mumu” oluşturdu. Bu fitil bir varlığın girmeye çalıştığı bir aralığı reddettiğinin bir işaretidir.

Tom Demark Sıralı “satış 9” mumu. Sıraya göre “9” mumlar genellikle bir trendin dönüm noktasında görülür.

Bitcoin yerel diplerden oluşan yükselen bir üçgenin üst sınırında bir reddedilme geçiriyor.

Dört saatlik grafikte Stokastik Göreceli Güç Endeksi ve Fisher Dönüşümü göstergelerinde düşüş kesişimleri var. Bu iki gösterge eğilimin göstergesidir.

AnalizBitcoinin hafta sonundaki bir yükselişin sonucu olarak olumsuz yönde bir CME vadeli işlemler açığı oluşturduğunu ve tüm bu boşlukların dörtte üçü oluştukları hafta içinde doldurulacağını da  da sözlerine ekledi.

 BTCnin Direnci

BTC bu teknik olumsuz belirtilerle karşı karşıya kalsa da varlık son haftalarda son derece dirençli.

Üç olumsuz gelişmeye rağmen Bitcoin yerel zirvelerinden yalnızca birkaç yüzde düştü: Başkan Trump Covid-19a yakaladı CFTC tarafından türevler ve kara para aklamayı önleme endişeleri nedeniyle BitMEX suçladı ve KuCoin 200 milyon doların üzerinde hacklendi.

Analistler BTCnin sadece yüzde birkaç düşmesinin piyasada temel bir teklif olduğuna dair iyi bir işaret olduğunu söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku