Alman Otomotiv Firmasından Bir İlk: Ethereum Blockchain Entegrasyonu!

117
Otomativ endüstrisinin finans ortağı firması Auto1 FT, araç satın alımlarında Ethereum (ETH) akıllı sözleşmelerinden yararlanan ilk Avrupa şirketi oldu. Almanya merkezli firma, bu adımın araba finansmanını kolaylaştırmak adına atıldığını belirtti. Blockchain teknolojisi dünyanın her yerinde ivme kazanmaya devam ediyor.

 

Ethereum Blockchain entegrasyonu nasıl bir işlev görecek?

Almanya merkezli Auto1 FT yaptığı basın açıklamasında, attığı bu adım sayesinde tüm evrak işlerini bir kenara bırakmayı hedefleyerek, Ethereum akıllı sözleşmeleri ile araç alım satımı gerçekleştirecek. Akıllı sözleşmeler, finansman sürecinin tamamını kapsayacak. Auto1 FT, Blockchain teknolojisi sayesinde maliyetleri ve hataları minumuma indirmeyi amaçladıklarını açıkladı ve şunları ekledi:
Blockchain teknolojine yönlik attığımız bu adım, otomobil satıcıları için muazzam verimlilik avantajları sağlıyor. ve mobilite endüstrisinde yeni standartlar belirlenecek. Akıllı sözleşmelerin kullanımı, bir arabanın finansmanıyla ilgili toplam harcamayı ve belgeleri minimuma indirecek. Daha hızlı ve ucuz uygulamaların yanı sıran artan veri güvenliği, yüksek verimliliği sağlayacaktır.

 

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Direnç Noktaları!
 
Auto1 FT Genel Müdürü Taimur Andre Rashid, Blokchain sayesinde hatalar ve karışıklıkların önüne geçileceğini bildirdi. Blockchain tabanlı sistem; ödeme yöntemlerini, hesaplamaları, ücretleri ve çok önemli kredi puanlamasını yönetecektir.

Devrim niteliğinde bir adım

Auto1 FT, ikinci el araba pazarı için uygun dijital finansman imkanı sunuyor. Blockchain teknolojisinin entegrasyonu sayesinde, araçla ilgili tüm sözleşme ayrıntılarını eksiksiz dijitalleştirme ile tek bir anlaşmada sağlayacak. Ayrıca Auto1 FT, esnek ve hızlı likidite sağlayarak otomobil bayilerini destekleyen bir sistem tasarladı. Otomobil endüstrisinde devrim yaratacak bu adım, veri güvenliği ve verimliliği zirveye taşıyacak.

 

 Şirkete göre Blockchain entegrasyonu, dijitalleşmenin ilk adımları arasında bulunuyor. Geçtiğimiz haziran ayında firma, menkul kıymet token arzı (STO) gerçekleştiren ilk Alman otomotiv şirketi oldu. Teklif, 4 milyon Euro değerinde bir şirket tahvilini tokenleştirmesi amaçlandı Akıllı sözleşmeler, dağıtık bir sanal bilgisayar üzerinde çalışan değiştirilemez kod parçacıkları olarak tanımlanabilir. Ethereum’un 2015 yılında hayata geçmesiyle tanıştığımız bu yeni kavramı anlayabilmek için öncelikle Blockchain 2.0” olarak bilinen Ethereum’u tanımamız gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku