DeFi’nin Babası Geri Döndü: Bu Altcoin İçin Tahmin Yaptı!

15

Kripto para piyasasının DeFi babası olarak tanınan Andre Cronje, Fantom’un önümüzdeki dönemlerdeki gelişimi için planlarını açıkladı. Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Yearn.finance ve diğer ekosistemlerdeki başarılı bir kariyerin bir sonraki adımı olarak Andre Cronje, hem Fantom Operations hem de Fantom Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Son gelişmelerle beraber popüler altcoin FTM, yükselişe geçti! İşte detaylar…

“Cronje: Ayı piyasaları bir sorun değil!”

Hareket, Cronje’nin kişisel blogunda, Fantom ağında neler olduğuna dair bir güncellemeyle birlikte duyuruldu. Yeni atanan Yönetim Kurulu üyesi Cronje, başlangıç olarak Fantom’un geçtiğimiz yıl kripto piyasasını rahatsız eden sorunlardan etkilenmediğini vurguladı. Hatırlayacağınız üzere Fantom da benzer koşullar altında kuruldu ve Cronje’ye göre Fantom, fırtınayı nasıl atlatacağını biliyor. Ünlü ismin açıklamaları ise şu şekilde:

“Boğa piyasaları, ayı piyasası sırasında ortaya koyduğumuz iş için ödüllendirildiğimiz zamandır. İnşa etmeye, büyümeye, gelişmeye devam edenler, boğanın ödüllerini toplayanlardır. Ayı piyasasında doğduk. Bu, alışık olduğumuz ve çok uygun olduğumuz bir dönem.”

 

Fantom (FTM) Nedir?

Cronje ayrıca, Fantom’daki ekibin geliştiriciler için araçlar oluşturmaya odaklandığını ve Game-Fi, çöken borsalar, NFT’ler ve benzerleriyle dikkatini dağıtmayı planlamadığını belirtiyor. Bunun yerine Fantom ekibi, kripto geliştiricilere kendi vizyonlarını tamamlamaları için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edecek.

Cronje ile beraber popüler altcoin projesi yükselişe geçti!

Yeni yıl hedeflerini açıklayan Fantom ekibi, önümüzdeki 12 aylık dönem boyunca gaz ücretlerini hedefleyen yeni güncellemelerine odaklanacak. Planlanan güncellemeler arasında, kullanılan gas ücretlerine dayalı olarak dApp’ler için gelir paylaşımına izin verecek olan gas parasallaştırma da yer alıyor. Bu özellik, içerik oluşturucuların Twitch gibi platformlarda ödeme alma şeklini yansıtırken sürdürülebilir blok zinciri geliştirmeyi ödüllendirmeyi amaçlıyor. Fantom ayrıca, geliştirici izin verirse, cüzdanın gaz ücreti ödemesine gerek kalmadan dApp’lerin cüzdanlarla etkileşime girmesine izin verecek gaz sübvansiyonları üzerinde çalışıyor. Fantom ayrıca, zaten kendi kendine yeten ancak yine de bir destek kullanabilecek olan dApp geliştiricilerini hedefleyecek olan dApp geliştiricileri için yeni bir finansman planı önerdi.

Fantom Sanal Makinesi üzerindeki çalışmalar da devam edecek. Şu anda EVM’ler, Fantom ekosistemi için birincil darboğazlardan biri olarak kabul ediliyor ki bu, ekibin mümkün olan en kısa sürede çözmek istediği bir sorun. Blog gönderisi, ilk çeyreğin sonunda, özellikle Fantom’un pazarlama ve iş geliştirme departmanlarına yönelik güncellemeleri hedefleyen daha fazla güncelleme sözüyle sona eriyor.

Öte yandan Fantom (FTM)’un 2022 yılında yaptığı performans için incelemelerde bulunan Cronje, Fantom ağının yıllık büyümesinin 2021 ile 2022 ortasında yüzde 131’e ulaştığını belirtti. Ancak bu büyüme oranı Fantom ağının 2020-2021’de yaşadığı yüzde 12.998’lik yıllık büyümesinin çok gerisinde kalıyor. Birçok uzmana göre Cronje’nin Fantom’a dönmesi, FTM’ye olumlu etki etti.

Bir diğer yandan kripto para piyasasının yakından takip edilen projesi Fantom (FTM), son bir haftalık süreçte yüzde 4,4 değer kazandı. Anlık olarak ise popüler altcoin projesi, 0,204138 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku